29 lipca 1807 roku stanowisko burmistrza bydgoskiego objął Stanisław Bukowski, rodowity bydgoszczanin, syn radnego miejskiego, urzędnik departamentu bydgoskiego Księstwa Warszawskiego. Urząd sprawował do swojej śmierci w marcu 1812 r.
29 lipca 1919 roku bydgoski urząd pocztowy ogłosił po raz pierwszy wielką nowość: gotowość przyjmowania przesyłek, które miały być doręczane pocztą lotniczą. Przyjmowano za specjalną opłatą listy oraz paczki o wadze do 40 funtów.
29 lipca 1922 roku ksiądz dziekan Tadeusz Malczewski poświęcił nową kaplicę pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, umiejscowioną na odległych od centrum Bielawach. Kaplica powstała w budynku przejętym po niemieckim towarzystwie ludowym.
Tego samego dnia do Bydgoszczy przyjechał słynny polski kompozytor Karol Szymanowski, który odwiedził swoją rodzinę mieszkającą od roku 1921 w Bydgoszczy w willi przy ul. Kozietulskiego 5. Do 1924 roku zanim jego matka i rodzeństwo wyprowadzili się z Bydgoszczy do Warszawy, Szymanowski przyjeżdżał tu w przerwach pomiędzy występami i pobytami w Tatrach.
29 lipca 1924 roku wolne związki zawodowe w Bydgoszczy proklamowały strajk robotników budowlanych, którzy zażądali podwyżki stawki godzinowej do 9 tys. marek. Strajk został szybko złamany.
Zobacz również:
Bydgoszcz Główna - dawniej i dziś [zobacz zdjęcia]
29 lipca 1928 roku do Bydgoszczy przyjechał prezydent Ignacy Mościcki, który otworzył bursę mechaników lotnictwa przy ul. Szubińskiej, nowo wybudowany dom starców przy Grudziądzkiej i wmurował akt erekcyjny pod budowę elektrowni przy Żeglarskiej na Jachcicach. Prezydent odwiedził również tor wyścigów konnych w Kapuściskach Małych, gdzie obserwował wyścigi.
29 lipca 1930 roku podczas ćwiczeń członków Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” na boisku na Jachcicach jeden z oszczepników trafił 18-letniego kolegę w głowę. Poszkodowany następnego dnia zmarł.
29 lipca 1936 roku Starostwo Grodzkie w Bydgoszczy uzyskało od państwa koncesję na elektryfikację powiatu przeprowadzaną przez elektrownię bydgoską. W pierwszej kolejności poprowadzono przewody do Fordonu i Solca Kuj.
29 lipca 1959 roku otwarty został pierwszy w Bydgoszczy salon radiowo-telewizyjny przy Starym Rynku 18. Sklep prowadził sprzedaż odbiorników radiowych i telewizyjnych, części do nich oraz usługi naprawy.
29 lipca 1971 roku miała miejsce tragedia podczas rozprawy w Sądzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. Po wydaniu niekorzystnego dla Alojzego M. werdyktu sędziowskiego w sprawie ustalenia jego ojcostwa rocznego dziecka Krystyny L., mężczyzna wydobył z kieszeni pistolet i zastrzelił kobietę, a następnie popełnił samobójstwo.
FLESZ - letnie upały, jak reagować w razie udaru słonecznego?
