Bydgoszcz. Kierowcy parkują na całej szerokości chodnika i blokują przejście pieszym

Marta Mikołajska
Marta Mikołajska
W taki sposób parkują niektórzy kierowcy na bydgoskich Bartodziejach. Jak jednak podkreśla Arkadiusz Bereszyński, rzecznik Straży Miejskiej w Bydgoszczy, takich miejsc jest znacznie więcej.
W taki sposób parkują niektórzy kierowcy na bydgoskich Bartodziejach. Jak jednak podkreśla Arkadiusz Bereszyński, rzecznik Straży Miejskiej w Bydgoszczy, takich miejsc jest znacznie więcej. Nadesłane
Udostępnij:
O interwencję poprosił nas jeden z mieszkańców Bydgoszczy. Problem dotyczy parkowania przy ul. Skłodowskiej-Curie 32A, 34A, 34B, a także przy Przedszkolu nr 33 "Jacek i Agatka".

Zobacz wideo: Targi pracy dla osób z niepełnosprawnościami w Bydgoszczy

Jak opowiada bydgoszczanin, samochody w tym miejscu parkują zajmując chodnik na całej jego szerokości, co uniemożliwia pieszym swobodne przejście i zmusza ich do przechodzenia ulicą bądź trawnikiem (który - podkreśla nasz Czytelnik - i tak już jest zniszczony, wydeptany).

Bydgoszcz. Kierowcy blokujący chodnik są bezkarni?

- Tak dzieje się od kilku miesięcy, jak nie lat. Wielokrotnie widziałem, jak osoby niepełnosprawne oraz rodzice z wózkami mieli problem, aby przejść chodnikiem i musieli przechodzić ulicą - opowiada bydgoszczanin. Dodaje także, że sprawę zgłaszał wielokrotnie do różnych instytucji, jednak odsyłano go od jednej do drugiej.

- O sytuacji poinformowałem Straż Miejską w Bydgoszczy. Otrzymałem informację, że jest to droga wewnętrzna, więc strażnicy nic nie mogą w tej sytuacji zrobić - opowiada nasz rozmówca. O komentarz poprosiliśmy Arkadiusza Bereszyńskiego, rzecznika SM w Bydgoszczy. W rzeczywistości, zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym, straż miejska może podjąć interwencję na drogach publicznych i w strefie zamieszkania. Dróg wewnętrznych przepisy nie obejmują.

- Jeżeli mieszkaniec chce w tej sprawie interweniować, w pierwszej kolejności powinien skierować kroki do zarządcy tej drogi - informuje Arkadiusz Bereszyński.

Tak też zrobił nasz Czytelnik.

- O możliwość interwencji zapytałem w Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, który odesłał mnie do zarządcy, czyli Spółdzielni Mieszkaniowej "Zjednoczeni". Napisałem do "Zjednoczonych" dwa miesiące temu opisując problem. Po krótkiej odpowiedzi ze strony spółdzielni, że napisali skargę do ZDMIKP nic się nie wydarzyło - denerwuje się bydgoszczanin.

Z pytaniem o to, czy i w jaki sposób problem zostanie rozwiązany, zwróciliśmy się zarówno do SM Zjednoczeni, jak i Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

ZDMiKP w Bydgoszczy odpowiada na interwencję

- Po przenalizowaniu warunków drogowo-ruchowych na drodze przy posesji ul. Marii Skłodowskiej-Curie 34b zdecydowaliśmy o wprowadzeniu na niej oznakowania D-52/D-53 „strefa ruchu” - mówi Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy.

Jak podkreśla, umożliwi to Straży Miejskiej i Policji skuteczne egzekwowanie obowiązujących przepisów prawa m. in. w zakresie parkowania. Zmiany w oznakowaniu nastąpią po opracowaniu projektu organizacji ruchu, uzyskaniu dla niego niezbędnych opinii i decyzji.

Rzecznik bydgoskich drogowców zwraca jednocześnie uwagę, że nic nie usprawiedliwia kierowców, którzy parkują na chodniku niezgodnie z przepisami i uniemożliwiają swobodne przejście pieszym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Bartodzieje? Tak będzie coraz częściej ponieważ kierowcy będą zastawiać każde miejsce nie mogąc wjechać na parkingi za szlabanami i z wolnymi miejscami. Ostatnio przy wieżowcu nie mogła przejechać straż pożarna - na szczęście do spróchniałego drzewa , a nie do pożaru. Brak rotacji na istniejących parkingach i brak nowych !
Przejdź na stronę główną Express Bydgoski
Dodaj ogłoszenie