Bydgoski miniżużlowiec o punkt od medalu...

Redakcja
Kacper Łobodziński
Kacper Łobodziński Dariusz Bloch
W Wawrowie rozegrano ostatnią rundę indywidualnych mistrzostw Polski w klasie 80-125 centymetrów sześciennych.

Wygrał Mateusz Ciernik z Tarnowa (14 pkt), który przypieczętował tym samym zdobycie złotego medalu. Drugi w Wawrowie był Kacper Łobodziński z BTŻ Polonia (12).

Nasz zawodnik wracał jednak do domu niepocieszony, bo w klasyfikacji generalnej zabrakło mu punktu, by stanąć do barażu o brąz z Wojciechem Fajferem z Wawrowa. Kacper Łobodziński w Wawrowie miał pecha: dwa razy przerywano 13. bieg, gdy prowadził. W trzecim podejściu był drugi...

Srebro IMP zdobył Paweł Tyburski z Gdańska.

Krzysztof Lewandowski z BTŻ zdobył w Wawrowie 8 pkt i zajął 8. miejsce (w klasyfikacji łącznej dziesiąty), z kolei Wiktor Przyjemski uzbierał 6 oczek, w sobotę był 11., a ogólnie piąty.

Zawody zakończyły sezon „osiemdziesiątek”. Podopieczni Jacka Woźniaka zdobyli złoto w drużynie i brąz w parach.

W Wawrowie odbyła się też ostatnia runda walki o nieoficjalne mistrzostwo Polski w klasie 50 centymetrów sześciennych.

Po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Nikodem Czmut z Torunia, który już wcześniej zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej. Drugi w Wawrowie był Mikołaj Duchiński (Stal Toruń), a trzeci reprezentant gospodarzy - Bartosz Lewandowski. Ten ostatni w barażu o miejsce na najniższym stopniu podium pokonał Emila Maroszka z BTŻ (rodzina Andrzeja, byłego żużlowca Polonii). W klasyfikacji generalnej Emil był szósty.

Miejsca pozostałych zawodników BTŻ w Wawrowie: 12. Maksymilian Pawełczak, 17. Oskar Funtowicz, 19. Maciej Kurzawski.