Zobacz wideo: Jarmark O! Choinka - Ratujemy Święta w Bydgoszczy.
Jak tłumaczy Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy, pomimo trudnej sytuacji finansowej miasta, zdecydowano się utrzymać kwotę 16 milionów złotych na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego z dwóch powodów.
- Po pierwsze, są to inwestycje będące najbliżej mieszkańców. Po drugie, często realizują je małe lokalne firmy, co ma pozytywny wpływ na lokalną gospodarkę - mówił Michał Sztybel.
Kto może głosować na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego?
Uprawniona do głosowania jest osoba zamieszkała w Bydgoszczy, która ukończyła 16 lat.
Jak głosować na pomysły w ramach BBO?
- Głosowanie trwa w dniach 1-30 grudnia 2020 roku.
- Głos można oddać przez Internet. Karta do głosowania znajduje się na stronie: www.bydgoszcz.pl/bbo.
- Zagłosować można też telefonicznie. Infolinia pod numerem telefonu 660 240 004, czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 z wyłączeniem okresu świątecznego.
- Można jednocześnie zagłosować na: 1 projekt osiedlowy na jednym wybranym osiedlu, 1 projekt ponadosiedlowy, 1 mały projekt społeczny.
- Każdy może wypełnić tylko 1 raz kartę do głosowania. W sytuacji, gdy wypełni się więcej niż 1 kartę do głosowania, wszystkie oddane głosy są nieważne.
- Aby zagłosować potrzebny jest numer PESEL oraz adres e-mail lub nr telefonu.
- Wyniki poznamy do 20 stycznia 2021 roku.
W sumie do wyboru są 352 pomysły z prawie 600 zgłoszonych przez mieszkańców. 280 z nich to projekty osiedlowe, jest 56 małych projektów społecznych (np. warsztaty, festyny, koncerty, spotkania) oraz 16 propozycji ogólnomiejskich.
Oto przykłady pomysłów w ramach BBO. Zobacz, na co można zagłosować w tym roku:
