BTŻ znów na czele. Jest szansa na historyczne złoto!

Krzysztof Lewandowski, Wiktor Przyjemski, Emil Maroszek i Maksymilian Pawełczak
W minioną niedzielę w Toruniu odbyły się kolejne zawody „żużlowego przedszkola”

Duet Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego wygrał przedostatnią rundę Pucharu Polski Par Klubowych. Wiktor Przyjemski nadal liderem IMP.

5. rundę Indywidualnych Mistrzostw Polski w klasie 80-125 centymetrów sześciennych wygrał Wojciech Fajfer z Wawrowa (14 punktów). Tuż za nim uplasował się Wiktor Przyjemski (12). Zawodnik BTŻ może mówić o pechu. W swoim drugim wyścigu, tuż po starcie, zahaczył hakiem o motocykl rywala i spowodował jego upadek. Wszyscy oczekiwali powtórki w 4-osobowym składzie, tymczasem sędzia podjął decyzję o wykluczeniu Przyjemskiego.

Wiktor Przyjemski utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej (66 pkt), ale jego przewaga nad Wojciechem Fajferem stopniała do 4 oczek. Na 3. pozycji plasuje się inny zawodnik BTŻ - Krzysztof Lewandowski (57), który w Toruniu uplasował się tuż za podium. Mogło być lepiej, gdyby nie upadek w jednym z wyścigów.

W niedzielę w Toruniu odbyła się także piąta, przedostatnia runda Pucharu Polski Par Klubowych 80-125 cc. Duet BTŻ wygrał z dorobkiem 19 punktów (Przyjemski 12, Lewandowski 7+3). Podopieczni trenera Jacka Woźniaka wrócili na fotel lidera klasyfikacji generalnej, spychając JUST FUN GUKS Speedway Wawrów na 2. miejsce (bracia Wojciech i Jacek Fajferowie zajęli w Toruniu 3. pozycję, ulegając jeszcze Rybkom Rybnik). W najbliższy weekend w Częstochowie finałowa runda PPPK. Bydgoszczanie staną przed szansą wywalczenia pierwszego w historii klubu złota w rywalizacji duetów.

W grodzie Kopernika ścigali się także chłopcy, którzy nie posiadają jeszcze licencji „MŻ”. W tej grupie również nie zabrakło sukcesów zawodników Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego.

W turnieju indywidualnym bezkonkurencyjny okazał się Nikodem Czmut ze Stali Toruń (15 pkt). Drugi był Emil Maroszek (BTŻ), a trzeci Bartosz Lewandowski (Wawrów) - obaj po 13 oczek.

Miejsca i dorobek punktowy pozostałych jeźdźców bydgoskiego klubu: 9. Maksymilian Pawełczak 7, 12. Maciej Kurzawski 3, 13. Kacper Tuczkowski 3, 14. Wiktor Jasiński 3, 16. Oskar Funtowicz 1.

W tej grupie ścigano się także w duetach. Wygrali gospodarze: Nikodem Czmut (10 pkt) i Mikołaj Duchiński (9). Na najniższym stopniu podium stanęli Emil Maroszek (9) oraz Maksymilian Pawełczak (5), tuż za nimi sklasyfikowano parę Kacper Tuczkowski (5) - Wiktor Jasiński (3). Na piątej pozycji turniej zakończyła łączona ekipa BTŻ (Maciej Kurzawski 1 pkt), Włókniarza Częstochowa i JUST FUN GUKS Speedway Wawrów.