BTŻ na każdym stopniu podium [ZDJĘCIA]

Miniżużlowcy ścigali się w Częstochowie.

W Częstochowie rozegrano przedostatnie rundy indywidualnych i drużynowych mistrzostw Polski w klasie 80-125 centymetrów sześciennych.

W rywalizacji solowej triumfował Wiktor Przyjemski z Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego (13 punktów). Miejsca pozostałych podopiecznych trenera Jacka Woźniaka: 5. Kacper Łobodziński 11, 11. Krzysztof Lewandowski 6.

W klasyfikacji generalnej jeźdźcy BTŻ zajmują miejsca 4-6. Straty do podium mają jednak spore i tylko matematyczne szanse na medal. Ostatnia runda 23 września w Toruniu.

W rywalizacji drużynowej chłopcy z BTŻ zdobyli 25 punktów i pod Jasną Górą zajęli 3. miejsce (Przyjemski 12, Łobodziński 9, Lewandowski 4). Wygraliby, ale w jednym z wyścigów Przyjemski miał defekt na prowadzeniu...
Bydgoszczanie prowadzą w klasyfikacji generalnej, ale mają już tylko punkt przewagi nad Stalą Toruń. Decydujący turniej 24 września o 12.00 przy Sportowej 2 (wstęp wolny).

Pod Jasną Górą jeżdżono też w klasie 50 cc; liczyły się wyniki z dwóch dni. Drugi był Emil Maroszek, czwarty Maksymilian Pawełczak, w środku stawki Maciej Kurzawski (wszyscy BTŻ).

Aż 5 bezpośrednich relacji przygotowano dla fanów czarnego sportu. Zobacz plan transmisji >>>