Pomoc Ukrainie to także bojkot rosyjskich produktów
Wycofywanie ze sprzedaży rosyjskich produktów rozpoczęło się w piątek 25 lutego. Jak podkreślił na swoim profilu społecznościowym market budowlany Hipper, jest to znak solidarności z pokrzywdzonymi obywatelami Ukrainy.
W ramach solidarności do odwołania wycofujemy z naszej oferty rosyjskie towary - Hipper.pl
Sieć sklepów Topaz poinformowała 28 lutego, że trwa wycofywanie rosyjskich produktów z jej oferty. Firma pomaga także Ukrainie poprzez zbiórki żywności i środków chemiczno-kosmetycznych.
Produktów rosyjskich nie kupimy także w marketach Netto
Firma Rossmann nie chce w żaden sposób wspierać producentów z Rosji, których podatki - zasilając rosyjski budżet - mogą być również przeznaczane na cele związane z atakiem na Ukrainę. – czytamy w informacji prasowej drogerii.
W trybie natychmiastowym zdecydowaliśmy o zdjęciu z półek naszych drogerii 52 artykułów wyprodukowanych bezpośrednio w Rosji (decydującym czynnikiem był EAN wskazujący na Rosję jako kraj pochodzenia) oraz 101 produktów polskiego dystrybutora (chodzi o markę Natura Siberica, dostarczającą kosmetyki na licencji rosyjskiej spółki Natura Siberica LTD) – Rossmann Polska
InPost rezygnuje z kupowania rosyjskich produktów oraz usług
Rafał Brzoska poinformował na swoim profilu na Twitterze o decyzji zarządu InPostu w sprawie bojkotu usług i produktów rosyjskich.
Biedronka, a także sieć sklepów Żabka dołączyły do bojkotu
– Kolejnym krokiem solidarności z Ukrainą jest brak naszej zgody dla obecności rosyjskich i białoruskich produktów w ofercie Biedronki. Nawet jeśli było ich tylko kilkanaście, to uważamy, że tak należy teraz postąpić. – Maciej Łukowski, dyrektor działu zakupów i członek zarządu sieci Biedronka
Jakie produkty znikną z półek? Większość produktów rozpoznasz po kodzie kreskowym
Robiąc codzienne zakupy wystarczy zerknąć na kod kreskowy. Izba Gospodarczo Handlowa rynku Spożywczego zaapelowała o bojkot i udostępniła numery kodów, od których zaczynają się produkty pochodzenia rosyjskiego.
Do rezygnacji z kupowania produktów z Rosji i Białorusi zachęca na swoich profilach społecznościowych także Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów:
W Polsce znajdziemy wiele produktów, które produkowane są w Rosji lub mają rosyjski kapitał. Zobacz w galerii poniżej:
