BKS Visła Proline Bydgoszcz - MCKiS Jaworzno
BKS Visła Proline Bydgoszcz - MCKiS Jaworzno Tomasz Czachorowski
W meczu 19. kolejki Tauron I Ligi rozgrywanym awansem BKS Visła Proline Bydgoszcz podejmował MCKiS Jaworzno. W hali Immobile Łuczniczka ósmy zespół podejmował jedenastą drużynę w tabeli.

BKS Visła Proline Bydgoszcz - MCKiS Jaworzno 3:0

Sety: 25:23, 26:24, 25:12
BKS: Polczyk 7, Radziwon 8, Słotarski 4, Kwasigroch 19, Cieślik 8, Rykała 5, Dzierżyński (libero) oraz Szarek 7, Gutkowski 0, Czetowicz 2.
MCKiS: Grzegolec 9, Polok 6, Strzeżek 4, Sługocki 5, Szczechowicz 1, Gepfert (libero), Waszczuk (libero) oraz Czerwiński 0, Wojtaszkiewicz 1, Borończyk 1, Horoszkiewicz 1, Gaweł 0.

Bydgoszczanie po porażce z BBTS Bielsko-Biała do środowego spotkania przystąpili mocno zdeterminowani. Zaczęli od prowadzenia 4:0, a potem przewaga tylko rosła (7:1, 10:2). Goście nie byli w stanie przeciwstawić się nawałnicy gospodarzy. Jednak im dalej, tym impet ataków bydgoskich siatkarzy słabł. Pojawiły się błędy w ataku i z przewagi praktycznie nic nie zostało (18:16). Udało się ją utrzymać.

Druga partia była bardzo zacięta. Na tablicy wyników najczęściej był remis. W końcówce podopieczni Michala Masnego prowadzili już 23:20, ale nie utrzymali przewagi. Doszło do zaciętej i dramatycznej końcówki. Na szczęście dwie ostatnie wygrali bydgoszczanie.

Trzecia odsłona była najlepsza w wykonaniu gospodarzy. Od początku objęli prowadzenie 5:1 i tym razem - w przeciwieństwie do pierwszego seta - nie obniżyli jakości gry, tylko powiększali przewagę.

Po niespełna półtorej godzinie bydgoscy siatkarze mogli cieszyć się z wygranej.

W kolejnym meczu bydgoszczanie zagrają na wyjeździe z MKS Będzin. Spotkanie zaplanowano na sobotę 20 stycznia.