Teatr Form Różnych "Nasza Klasa", działający przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy powstał w 2007 r. pod kierunkiem Teresy Wądzińskiej - urodzonej w Grudziądzu w 1935 r. aktorki, która przez kilka dekad dzieliła się swoim aktorskim talentem na deskach Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie oraz Teatru Polskiego w Bydgoszczy, a w latach 70. była dyrektorem Estrady Bydgoskiej.
"Nasza Klasa" zadebiutowała w marcu 2008 r. Dotychczas Teatr występował m.in. dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku, w Klubach Seniora, w filiach bibliotek na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz w gminnych i miejskich ośrodkach kultury. Wielokrotnie nagradzany za programy artystyczne. Grupa realizuje różnorodne formy, w tym programy patriotyczne, poetyce, kabaretowe, m.in. program poetycki "KOCHAJMY SIĘ", limeryki Zdzisława Prusa czy Kabaret "Wspomnienia z PRL-u". Łącznie w ciągu ostatnich 15 lat Teresa Wądzińska wyreżyserowała 26 spektakli.
W czwartek, 19 października Teatr Form Różnych "Nasza Klasa" obchodził 15-lecie swojej działalności artystycznej. Z tej okazji w KPCK miał miejsce benefis, podczas którego aktorzy podsumowali 15 lat twórczości i zaprezentowali fragmenty swoich programów. Podczas tego wydarzenia nie zabrakło podziękowań i gratulacji. List gratulacyjny od Macieja Puty (dyrektora KPCK w latach 2011-2015), skierowany do Teresy Wądzińskiej, odczytała Ewa Krupa, obecna dyrektor placówki, która podziękowała jednocześnie za dotychczasową współpracę z Teatrem i przyczynienie się do wzbogacenia kulturalnego życia Bydgoszczy. Obecny podczas wydarzenia był także Zdzisław Pruss, poeta i satyryk, po którego twórczość sięgają aktorzy "Naszej Klasy" w swych programach, które także zostały zaprezentowane czwartkowego wieczoru.
Zdjęcia z tego wydarzenia znajdą Państwo w naszej fotogalerii:
O roli teatru wspomniała w swoim przemówieniu Teresa Wądzińska podkreślając, że szczególnym zadaniem aktora jest przekazywanie wartości i kształtowanie postaw.
- Aktor powinien być na scenie nie dla wzbogacenia się, ale właśnie po to, by otworzyć widza na te wartości: wrażliwość na drugiego człowieka, ukochanie świata, przyrody, bo to właśnie one pozwalają nam - bez względu na wiek - zachować młodość umysłu - mówi Teresa Wądzińska.
