W pierwszy jesienny weekend - sobotę i niedzielę, 24 i 25 września - po zmroku (i pod naszym patronatem) warto wybrać się do „Baśniowego Ogrodu Świateł”, który w tym roku rozrasta się! Setkami świetlnych instalacji przez dwa wieczory rozbłyśnie nie tylko park Jana Kochanowskiego, ale i Wyspa Młyńska.
W bydgoskim parku i na Wyspie Młyńskiej będzie baśniowo w świetle wody
- Jeśli ktoś po sierpniowych wydarzeniach festiwalu Pozytywka czuje niedosyt baśniowych klimatów, ten będzie mógł jeszcze raz w taką atmosferę zanurzyć się - mówi nam Małgosia Perszutów z Fundacji Kultura Pozytywka i jej słowa można potraktować dosłownie, bo jak zdradziła nasza rozmówczyni, w tym roku motywem przewodnim „Baśniowego Ogrodu Świateł” jest... woda. Wszak Bydgoszcz jest przecież miastem, którego atutem jest rzeka, przepływająca przez same centrum. Stąd będzie sporo motywów rzecznych, a nawet morskich, no i magicznych.
Czego jeszcze możemy się spodziewać? Organizatorzy nie chcą zdradzać zbyt wielu szczegółów, ale...
- W parku Kochanowskiego, podobnie jak w zeszłym roku, będą różne zakątki „Baśniowego Ogrodu Świateł”. Dla wyjątkowych efektów użyjemy m.in. laserów, będą trójwymiarowe wizualizacje na obiektach, a drzewa w parku zostaną w wyjątkowy sposób podświetlone. Nawet bydgoska Łuczniczka przejdzie pewną metamorfozę... - uśmiecha się Małgosia Perszutów. - W całym parkowym terenie odbijać się będą świetlne fale jak nad wodą. Całości dopełni odpowiednio baśniowa oprawa muzyczna.
Na Wyspie Młyńskiej instalacja, do której środka będzie można wejść
Jak zapewnia nasza rozmówczyni, na Wyspie Młyńskiej będzie także magicznie. Tu artystyczne instalacje znajdować się mają między Młynami Rothera a Europejskim Centrum Pieniądza MOB nad Międzywodziem. Jak zdradza nam Małgosia Perszutów, jedną z atrakcji będzie instalacja z zewnątrz wyglądająca niepozornie, do której będzie można wejść i to właśnie ten środek ma zrobić na nas wrażenie!

Kultura i rozrywka
- Na Wyspie Młyńskiej znajdzie się także najwyższa atrakcja wydarzenia, którą będzie widać z daleka! - zapowiada przedstawicielka Fundacji Kultura Pozytywka.
„Baśniowy Ogród Świateł” z rodziną, przyjaciółmi czy znajomymi odwiedzić będzie można w ostatni weekend września w godz. 20-23. Wstęp wolny. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków miasta Bydgoszcz.
Polecamy także
„Baśniowy Ogród Świateł”, w który przeistoczył się park Kochanowskiego, zadebiutował w październiku 2021 r. w związku z jubileuszową, 5. edycją Festiwalu Świata Baśni i Bajek „Pozytywka”. „Pozytywkowy” klimat, wyczarowany światłem, nie przez przypadek zagościł w parku im. Jana Kochanowskiego - wszak to tutaj latem odbywają się spektakle, widowiska i kreatywne zabawy w festiwalowym miasteczku. Teraz ten sam park po zmroku po raz kolejny zmieni się w niezwykłe miejsce.
