Bartosz Pindel podniósł złoto

Henryk Krajewski
W Bydgoszczy zakończyły się XXXIX młodzieżowe mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn do lat 23. Udział w nich wzięło ponad 120 zawodników.

<!** Image 2 align=right alt="Image 36656" sub="Katarzyna Karwowska z Zawiszy wywalczyła na bydgoskim pomoście tytuł wicemistrzyni Polski. Jej trenerem klubowym jest Henryk Stępak.">Siłacze z naszego regionu zdobyli pięć (1-3-1) medali. W kategorii kobiet o podium walczyły dwie zawodniczki z Zawiszy.

W wadze do 58 kg wicemistrzynią Polski została Katarzyna Karwowska, która uzyskała w dwuboju rezultat 150 kg (rwanie 67 kg i podrzut 83 kg). Wyprzedziła ją jedynie Justyna Smosarska (Mazovia) - 166 kilogramów.

Trzy medale w jednym starcie

Bydgoska siłaczka zajęła drugie lokaty i sięgnęła po srebrne krążki w trzech konkurencjach. Druga nasza reprezentantka - Krystyna Skupniewicz startowała w kat. 69 kg, zajmując piątą lokatę - 126 kg (56+70). Sabina Bagińska z Horyzontu Mełno została wicemistrzynią Polski w kategorii +69 kg wynikiem 216 kg.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Magdalena Dynak (Budowlani Opole), która w punktacji Sin- claira uzyskała 230 pkt, wyprzedzając Annę Smosarską (Mazovia) - 220,37 i Malwinę Rowińką (WLKS Siedlce) - 218.17. Czwarta była S. Bagińska - 216.70. K. Karwowska sklasyfikowana została na 9. pozycji - 189,26, a K. Skupniewicz była 14. - 148,49.

Tytuł dla B. Pindela

Wspaniałą walkę o złoty medal stoczył Bartosz Pindel (Zawisza). Uzyskał on w dwuboju wagi 62 kg rezultat 243 kg, wygrywając rwanie 108 kg i podrzut 135 kg. Brązowym medalistą w tej samej wadze został Marcin Łański (Grom/Promont Więcbork) - 217 kg (99+118). Mariusz Narloch (Tarpan Mrocza) uzyskał wynik 194 kg (94+100), co dało mu szóstą lokatę. Startujący w kategorii 77 kg Adrian Zieliński (Zawisza) był ósmy - 240 kg (110+130). Wygrał tę kategorię reprezentant Polski - Krzysztof Szramiak (Budowlani Opole) - 326 kg (153+173), co dało mu 410,69 pkt. W kat. 94 kg klasą dla siebie był inny uczestnik ostatnich mistrzostw świata na Dominikanie - Bartłomiej Bonk (Budowlani Opole), wychowanek Krajny Sępólno - w dwuboju 363 kg (168+195) - 411,18 pkt.

<!** reklama left>Pecha miał Mariusz Kościelniak (Zawisza), który w kat. 105 kg uplasował się na czwartym miejscu. Uzyskał on wynik w dwuboju 277 kg (125+152). W wadze +105 kg niespodziankę sprawił Karol Dueskau (Grom Promont), który został wicemistrzem Polski, uzyskując w dwuboju 309 kg (141+168). Najlepszymi w punktacji Sinclaira byli dwaj siłacze Budowlanych Opole - Bartłomiej Bonk i Krzysztof Szramiak.