https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Barieroza w gminie Białe Błota - bezpieczeństwo kontra estetyka [zdjęcia]

Sławomir Bobbe
Barierki przy ul. Osiedle w Cielu powstały zgodnie z projektem. Internauci mają wątpliwości czy zgodnie ze zdrowym rozsądkiem.
Barierki przy ul. Osiedle w Cielu powstały zgodnie z projektem. Internauci mają wątpliwości czy zgodnie ze zdrowym rozsądkiem. Dariusz Bloch
Białe Błota mają rozmach. Niemal przy całej długość nowej drogi rowerowej zainstalowano potężne, żółte barierki. Mieszkańcy kpią, władze gminy mówią o priorytecie bezpieczeństwa.

Zobacz wideo: Szczepienia w szkołach wciąż za mało popularne

Internauci komentujący powstanie nowej drogi dla rowerów w Cielu wzdłuż ulicy Osiedle nie szczypią się w język, zgodnie krytykując "rozmach" w ustawianiu barierek. - To taki polski "Miś", musi być drogo - komentuje jeden z nich. Inny podkreśla, że lepiej zjechać rowerem z metrowej skarpy niż zahaczyć kierownicą o taką barierkę, czego konsekwencje mogą być tragiczne. Ktoś wskazuje też, że barierki stały się przeszkodami dla zwierząt, które nie mogą swobodnie tędy przechodzić. Pojawiają się zarzuty o "przepalanie" budżetu, ale również głosy wskazujące na obecne przepisy - tam gdzie jest skarpa, musi być barierka.

To Cię może też zainteresować

Wykonawcą ciągu pieszo-rowerowego jest bydgoska spółka Projbud, która zaoferowała najniższą spośród jedenastu oferentów cenę za wykonanie zadania. Przypomnijmy: zażyczyła sobie za wykonanie prac 1 milion 569 tysięcy złotych. Trudno jednak mieć do wykonawcy jakiekolwiek pretensje, ten wykonał zadanie zgodnie z założeniami projektu.

- Projekt przygotowywali fachowcy, którzy wzięli pod uwagę także kwestie bezpieczeństwa. Chodzi nie tylko o występujące przy drodze stromizny, ale również o sąsiadującą z ciągiem pieszo-rowerowym, ruchliwą i dość wąską drogę - zauważa Dariusz Fundator, wójt gminy.

- Odebraliśmy wiele sygnałów od mieszkańców, że takie zabezpieczenie trasy im odpowiada. Rozmawiałem niedawno z mamą chłopca, który będzie dojeżdżał tą trasą na elektrycznej hulajnodze do szkoły. Wcześniej bała się o jego bezpieczeństwo, teraz będzie go posyłała do szkoły bez obaw. Trasa jest oddzielona od drogi barierkami - twierdzi wójt.

Szef gminy uważa, że musimy też zastanowić się dla kogo jest ta trasa.

- To przecież ciąg pieszo-rowerowy, będą się po nim poruszać także piesi. To nie jest miejsce przeznaczone dla rowerowych wyczynowców poruszających się z ogromnymi prędkościami. To żadna "barieroza". Nie sądzę, by barierki miały być zagrożeniem dla osób, które będą normalnie korzystać z tej trasy - mówi Dariusz Fundator.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Wszystko podporządkowane mamuni i synusiowi na hulajnodze? To dobre, reszta się nie liczy? Znajomi wójta na pewno zachwyceni. Białe Błota od lat na cenzurowanym taki pech, a szkoda.
G
Gość
...przyjezdni pytają dziwiąc się "co to za cyrk? może gra planszowa, rekreacyjna? " w BB w takiej formie, bowiem nigdzie w Polsce takiej nie widzieli, czy może w takiej formie prowadzone są rozgrywki sportowe. Bieg przez płotki możliwy. Jak można takie rzeczy wymyślać i płacić skoro całe Białe Błota toną od lat w paskudnym smogu, który zabija nie tylko dorosłych, ale przede wszystkim nierozwinięte jeszcze płuca dzieci! Tak powinno się dbać o bezpieczeństwo mieszkańców!
G
Gość
To jakaś kpina. Widać że wójt bialych błot nie ma pojęcia o jeździe rowerem.tak jaK napisał Ty56....trzeba mieć zryty łeb żeby coś takiego zaprojektować i niestety jak widać ludzie zarządzający Białymi też . .
T
Ty56
Jak trzeba mieć zryty łeb żeby takie coś wymyślić!
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski