Australijski dublet

(rk)
Australijczyk Chris Holder wygrał dzisiaj w Cardiff żużlowy turniej o Grand Prix Wielkiej Brytanii.

W finałowym wyścigu pokonał swojego rodaka Jasona Crumpa, naszego Jarosława Hampela oraz Duńczyka Hansa Andersena. Pech dosiągnął w Cardiff Tomasza Golloba. Najlepszy polski zawodnik zanotował bowiem defekt tuż po starcie wyścig półfinałowego. Ostatecznie został sklasyfikowany na 5. miejscu. Siódmy był Norweg z polskim paszportem Rune Holta.

W klasyfikacji generalnej na czele pozostali jednak Polacy. Pierwsze miejsce zajmuje bowiem Hampel (92 pkt), drugi jest Gollob (90 pkt), zaś trzeci - Crump (75).