Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Atak na ratowników medycznych pod Bydgoszczą. Zostali obrzuceni kamieniami

Michał Sierek
Michał Sierek
Efekt ataku na ratowników medycznych pod Bydgoszczą - uszkodzony ambulans
Efekt ataku na ratowników medycznych pod Bydgoszczą - uszkodzony ambulans Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy/Facebook
W nocy 20 marca 2023 roku pod Bydgoszczą doszło do kolejnego aktu agresji w stosunku do zespołu ratownictwa medycznego. O bulwersującej sprawie poinformował Krzysztof Wiśniewski, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy.

Wiadomość na temat ataku na ratowników medycznych pojawiła się na oficjalnej facebookowej stronie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy. Jak przekazuje Krzysztof Wiśniewski, rzecznik WSPR, medycy zostali obrzuceni kamieniami. Do zdarzenia doszło w nocy 20 marca 2023 roku.

Na szczęście nikt nie doznał obrażeń ciała. Zniszczeniu uległ natomiast ambulans ratunkowy. Jak w każdym takim przypadku WSPR w Bydgoszczy bezzwłocznie złożyła do organów ścigania wniosek z żądaniem ścigania sprawcy agresji - poinformował Krzysztof Wiśniewski

WSPR w przesłanym komunikacie nie precyzuje, gdzie dokładnie zostali zaatakowani ratownicy. Do sprawy będziemy wracać.

Do trzech lat więzienia

Ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym stanowi, że osoba podejmująca medyczne czynności ratunkowe korzysta z ochrony przewidzianej w ustawie z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny dla funkcjonariuszy publicznych:

„Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 3”.

- Za każdym razem w takich przypadkach dziwimy się, że osoby niosące pomoc zostają często popychane, szarpane, uderzane, zniesławiane czy znieważane. To skandaliczne i niezrozumiałe zachowanie - pisze Krzysztof Wiśniewski. Na koniec apeluje: - Nie oczekujemy traktowania nas jak bohaterów. Oczekujemy szacunku!

  • Agresja to współczesny problem ochrony zdrowia, ale głównie ratownictwa medycznego. Każdy, kto pracuje w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego, spotkał się nie raz z agresją słowną i fizyczną ze strony pacjenta, jego kolegów lub rodziny. Ratownicy medyczni, pielęgniarki i lekarze już nie tylko podnoszą wiedzę merytoryczną i praktyczną związaną z wykonywanym zawodem, ale coraz częściej uczą się samoobrony oraz stosowania przymusu bezpośredniego itp.
  • Jak informuje Krzysztof Wiśniewski, w tym roku na bazie porozumienia wszyscy pracownicy medyczni z WSPR w Bydgoszczy przejdą po raz kolejny cykl szkoleń i warsztatów z policyjnymi instruktorami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Zobacz wideo: Wystraszony łoś wbiega na trasę S5 pod Bydgoszczą

od 16 lat

Salmonella, ciała obce, substancje rakotwórcze. Długa lista wycofanych produktów!

Waloryzacja emerytur 2023 - marcowa tabela. Na konta wpływają rekordowe podwyżki emerytur - wyliczenia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo