Atak na ratowników medycznych pod Bydgoszczą. Zostali obrzuceni kamieniami

Michał Sierek
Michał Sierek
Efekt ataku na ratowników medycznych pod Bydgoszczą - uszkodzony ambulans
Efekt ataku na ratowników medycznych pod Bydgoszczą - uszkodzony ambulans Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy/Facebook
W nocy 20 marca 2023 roku pod Bydgoszczą doszło do kolejnego aktu agresji w stosunku do zespołu ratownictwa medycznego. O bulwersującej sprawie poinformował Krzysztof Wiśniewski, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy.

Wiadomość na temat ataku na ratowników medycznych pojawiła się na oficjalnej facebookowej stronie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy. Jak przekazuje Krzysztof Wiśniewski, rzecznik WSPR, medycy zostali obrzuceni kamieniami. Do zdarzenia doszło w nocy 20 marca 2023 roku.

Na szczęście nikt nie doznał obrażeń ciała. Zniszczeniu uległ natomiast ambulans ratunkowy. Jak w każdym takim przypadku WSPR w Bydgoszczy bezzwłocznie złożyła do organów ścigania wniosek z żądaniem ścigania sprawcy agresji - poinformował Krzysztof Wiśniewski

WSPR w przesłanym komunikacie nie precyzuje, gdzie dokładnie zostali zaatakowani ratownicy. Do sprawy będziemy wracać.

Do trzech lat więzienia

Ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym stanowi, że osoba podejmująca medyczne czynności ratunkowe korzysta z ochrony przewidzianej w ustawie z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny dla funkcjonariuszy publicznych:

„Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 3”.

- Za każdym razem w takich przypadkach dziwimy się, że osoby niosące pomoc zostają często popychane, szarpane, uderzane, zniesławiane czy znieważane. To skandaliczne i niezrozumiałe zachowanie - pisze Krzysztof Wiśniewski. Na koniec apeluje: - Nie oczekujemy traktowania nas jak bohaterów. Oczekujemy szacunku!

  • Agresja to współczesny problem ochrony zdrowia, ale głównie ratownictwa medycznego. Każdy, kto pracuje w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego, spotkał się nie raz z agresją słowną i fizyczną ze strony pacjenta, jego kolegów lub rodziny. Ratownicy medyczni, pielęgniarki i lekarze już nie tylko podnoszą wiedzę merytoryczną i praktyczną związaną z wykonywanym zawodem, ale coraz częściej uczą się samoobrony oraz stosowania przymusu bezpośredniego itp.
  • Jak informuje Krzysztof Wiśniewski, w tym roku na bazie porozumienia wszyscy pracownicy medyczni z WSPR w Bydgoszczy przejdą po raz kolejny cykl szkoleń i warsztatów z policyjnymi instruktorami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Zobacz wideo: Wystraszony łoś wbiega na trasę S5 pod Bydgoszczą

Salmonella, ciała obce, substancje rakotwórcze. Długa lista wycofanych produktów!

Waloryzacja emerytur 2023 - marcowa tabela. Na konta wpływają rekordowe podwyżki emerytur - wyliczenia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski
Dodaj ogłoszenie