Astoria w Pruszkowie nie miała nic do powiedzenia

Tadeusz Nadolski
Astoria Bydgoszcz - Miasto Szkła KrosnoAstoria Bydgoszcz - Miasto Szkła Krosno
Astoria Bydgoszcz - Miasto Szkła KrosnoAstoria Bydgoszcz - Miasto Szkła Krosno Tomasz Czachorowski
Astoria Bydgoszcz w zaległym meczu 18. kolejki I ligi przegrała w Pruszkowie z miejscowym Zniczem 68:92.

Była to 12 porażka podopiecznych Przemysława Gierszewskiego w rozgrywkach. Bydgoszczanie nadal borykają się z problemami zdrowotnymi. W Pruszkowie wciąż musieli radzić sobie bez Sebastiana Laydycha oraz Karola Kutty. Już pierwsza kwarta pokazała, że to gospodarze będą stroną dominującą w tym spotkaniu. Do głosu doszedł Adam Linowski. Skrzydłowy pruszkowskiej ekipy rzucił w pierwszej odsłonie 11 „oczek”, co pozwoliło gospodarzom błyskawiczne powiększyć przewagę. Początek kolejnej kwarty w wykonaniu bydgoskich koszykarzy był jeszcze gorszy. Znicz wygrał ten fragment meczu 14:0 i stało się niemal pewne, że o zwycięstwo w Pruszkowie będzie niezwykle ciężko. Pod koniec drugiej kwarty przewaga miejscowych wynosiła już 31 punktów, co praktycznie przekreślało szansę na zwycięstwo.

Zwycięstwo pruszkowian z pewnością byłoby większe, gdyby nie dobra postawa Doriana Szyttenholma. Podkoszowy „Asty” był bezbłędny z gry, a mecz zakończył z 20 „oczkami” na swoim koncie (7/7 za 2, 1/1 za 3, 3/4 za 1). Do tego dołożył 13 zbiórek. Bydgoszczanie w Pruszkowie wygrali zbiórkę (36-35), jednak w całym spotkaniu popełnili więcej strat (26-19) i to w dużej mierze zaważyło na końcowym sukcesie miejscowych. Dodatkowo Znicz grał bardziej zespołowo, co znalazło odzwierciedlenie w liczbie asyst. Gospodarze zakończyli spotkanie mając na koncie 21 kluczowych podań, przy zaledwie 11 bydgoszczan.

Kolejny mecz (w ramach 19. kolejki I ligi) Astoria rozegra już w najbliższą niedzielę. W Artego Arenie zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec (19.00).
Znicz Pruszków - Astoria Bydgoszcz 92:68 (27:13, 32:15, 22:21, 11:19).
Astoria: Szyttenholm 20 (1x3), Barszczyk 12, Fatz 10, Obarek 7 (1), Prostak 3 (1) oraz Robak 8 (1), Lewandowski 4, Krzywdziński 2, Domański 2, Wardziński 0 i Łucka 0.