Artego z Lublina przywiozło dwa punkty, ale po ciężkiej walce

Tadeusz Nadolski
ARTEGO BYDGOSZCZ – PSZCZÓŁKA AZS UMCS LUBLINARTEGO BYDGOSZCZ – PSZCZÓŁKA AZS UMCS LUBLIN Tomasz Czachorowski
Środowy mecz AZS UMCS Lublin - Artego Bydgoszcz zakończył 13. kolejkę spotkań w ekstraklasie koszykarek

Wygrali goście 73:63, ale zwycięstwo nie przyszło tak łatwo jak w I rundzie w sali nad Brdą. Wówczas w Artego Arenie podopieczne Tomasza Herkta zdecydowanie dominowały na parkiecie i rozgromiły akademiczki 91:41. Od tego czasu w ekipie AZS doszło do kilku zmian personalnych. Pozyskano m.in. amerykańską środkową Asyę Bussie, która okazała się solidnym wzmocnieniem zespołu - zdobyła 14 pkt (9 zb.).

Pierwsza część pojedynku była dość wyrównana. Kilkakrotnie był wynik remisowy. Ostatecznie m.in. dzięki skutecznym akcjom w końcówce II kwarty Darxii Morris (7 „oczek” w ciągu 2 minut) Artego prowadziło 8 punktami. Najwięcej punktów dla Artego w tej części zdobyła Amisha Carter (14, w całym meczu 17 - 5/11 z gry, 7/9 za 1)). Zupełnie niewidoczna była Chineze Nwagbo (13 min, 0/2 z gry). Niewiele lepiej było w II odsłonie (w sumie 2 pkt, 1/3 z gry).

W III kwarcie bydgoszczanki prowadziły nawet 15 punktami (w 25 min 51:36), ale ich rywalki nie odpuszczały. W końcówce ostatniej odsłony zdołały dojść nawet na 5-6 punktów, ale dystansowy (w meczu 5/9 za 3) rzut na minutę przed końcem niezawodnej Julie McBride pozbawił AZS nadziei na ostateczny sukces. Było 73:63 dla Artego. Od tego momentu nikt już nie zdołał trafić do kosza.

Już w najbliższą niedzielę w ramach 14. kolejki bydgoski zespół czeka trudny sprawdzian, bowiem w Artego Arenie podejmować będzie AZS Gorzów. Początek meczu o godz. 17.00.

AZS - Artego 63:73 (15:20, 14:17, 17:22, 17:14).
AZS: Robinson 19 (1x3), Bussie 14, Luburgh 9 (2), Morawiec 4, Żandarska 4 oraz Kotnis 10 (2), Trzeciak 2, Bejtić 1.
Artego: McBride 21 (5), Carter 17, Morris 16 (2), Mowlik 5 (1), Nwagbo 2 oraz Koc 9 (1), Krężel 2, Bekasiewicz 1.