Artego Arena wciąż niezdobyta

Tadeusz Nadolski
Artego Bydgoszcz-Basket Rzeszówtauron basket Liga Artego Bydgoszcz-Basket Rzeszów Jarosław Pruss
Już po 20 minutach meczu 19 kolejki ekstraklasy koszykarek kwestia końcowego wyniku była właściwie przesądzona.

Grające widowiskowo i - przede wszystkim skutecznie - zawodniczki Artego prowadził w hali przy ul. Toruńskiej z Basketem Gdynia aż 58:27, trafiając w tym czasie 9 z 11 rzutów za 3 pkt (12/21 w całym meczu).

Po takim ciosie gdynianki prowadzone przez znanego z gry w Astorii Wadima Czeczurę nie miały prawa się podnieść. Aż 6 bydgoskich koszykarek zakończyło ten pojedynek z dwucyfrowym dorobkiem punktowym.

Podopieczne Tomasza Herkta mają na swoim koncie komplet 10 zwycięstw odniesionych w Artego Arenie.

- Nasz problem przed tym meczem polegał przede wszystkim na tym, żeby nie zlekceważyć przeciwnika. Zespół z Gdyni zagrał ostatnio trzy dobre spotkania, z tego jedno wygrał. Dlatego ważne było, żebyśmy od początku wyszli w pełni skoncentrowani. I to się udało - powiedział Herkt.

Zła wiadomość jest taka, że dwa tygodnie temu w meczu z MKK Siedlce kontuzji kolana doznała Noel Kuin (cały mecz spędziła na ławce). Ma wysięk, ściągano jej płyn. Dziś jedzie do Poznania na kolejne badanie rezonansem. Z kolei Markeisha Gatling po kilku minutach gry w I połowie zaczęła narzekać na rwę kulszową i w efekcie zeszła do szatni.

Już w środę, 25 lutego, odbędzie część spotkań 20. kolejki (dwa mecze wcześniej rozegrano awansem) - w tym Widzew - Artego (19.00).
A w sobotę, 28 lutego w Lublinie, rozegrany zostanie mecz zagranicznych gwiazd TBLK z reprezentacją naszego kraju. Na parkiecie zobaczymy cztery zawodniczki Artego - Amishę Carter w zespole gwiazd oraz Julie McBride, Martynę Koc i Katarzynę Krężel w kadrze.
Pierwszym trenerem drużyny zagranicznych gwiazd będzie Stefan Svitek z Wisły Can-Pack Kraków, a jego asystentem Tomasz Herkt.
Początek o godz. 19.00. Relacja w TVP Sport.

Artego - Basket 94:60 (30:17, 28:10, 21:22, 15:11).
Artego: Koc 18 (2x3), Carter 18, McBride 15 (2), Morris 14 (3), Mowlik 11 (3) oraz Krężel 10 (2), Bekasiewicz 4, Faleńczyk 2, Szybała 2, Gatling 0.
Basket: Dorogobuzowa 11 (1), Brown 10 (1), Stankiewicz 9 (1), Jakubiuk 3, Gala 3 oraz Miłoszewska 12, Adamowicz 7 (1), Naczk 3, Różyńska 2.

19. kolejka. Widzew Łódź - Energa Toruń 72:82, Pszczółka AZS UMCS Lublin - Glucose ROW Rybnik 68:62, Chemat Basket Konin - Wisła Can-Pack Kraków 63:84, CCC Polkowice - MKK Siedlce 63:51, KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Ślęza Wrocław 64:52.