Argentyna ograła debiutanta, ale nie zachwyciła

Redakcja
Argentyna pokonała Bośnię i Hercegowinę 2:1 w meczu grupy F piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii.

Mecz nie był porywającym widowiskiem, a Argentyna - wskazywana jako kandydat do mistrzowskiego tytułu - nie pokazała niczego nadzwyczajnego.

Argentyna objęła prowadzenie bardzo szybko i bardzo szczęśliwie. W 3. minucie Leo Messi egzekwował rzut wolny. Zagrana przez niego piłka uderzyła w nogę Seada Kolasinaca i wylądowała w siatce.

W 65. minucie do siatki rywali trafił Messi. Co ciekawe, to dopiero drugi gol Argentyńczyka w historii jego występów na mundialach (poprzednio strzelił w 2006 roku).

Honorowego gola dla Bośni i Hercegowiny, która debiutuje na mistrzostwach świata, zdobył w 85. minucie Vedad Ibisević.

Argentyna - Bośnia i Hercegowina 2:1 (1:0)