Ależ pościg w wykonaniu KS Basket 25 Bydgoszcz! Ślęza Wrocław pokonana [zdjęcia]

Krzysztof Wypijewski
KS Basket 25 Bydgoszcz - Ślęza Wrocław
KS Basket 25 Bydgoszcz - Ślęza Wrocław Dariusz Bloch
Koszykarki z grodu nad Brdą wygrały w niedzielę we własnej hali ze Ślęzą Wrocław 73:71 w meczu 8. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. KS Basket 25 przegrywał już 20 punktami.

1. połowa była kiepska w wykonaniu gospodyń. Bydgoszczanki miały źle nastawione celowniki (zaledwie 40 proc. skuteczności rzutów z gry), mnożyły się też straty (do przerwy aż 13). W konsekwencji schodziły do szatni z 15-punktową stratą (28:43).

Gdy na 9 minut przed końcem Ślęza prowadziła 60:43 wydawało się, że wygraną ma już w kieszeni. Nic z tych rzeczy. Miejscowe pięć razy trafiły zza łuku i błyskawicznie dogoniły rywalki. W końcówce oglądaliśmy wymianę ciosów, z której zwycięsko wyszły bydgoszczanki. Bohaterką była Janeesa Desiree Jeffery, która zdobyła aż 31 oczek (5x3).

Kolejne ligowe spotkanie KS Basket 25 rozegra w sobotę, 28 listopada w Polkowicach.

KS BASKET 25 BYDGOSZCZ – ŚLĘZA WROCŁAW 73:71

Kwarty: 14:20, 14:23, 15:15, 30:13.
Basket 25: Jefferey 31, Międzik 3, Szajtauer 2, Michałek 0, Evans 15 oraz Stankiewicz 4, Faleńczyk 0, McBride 10, Evans 8.
Ślęza: Sutton 18, Dobrowolska 5, Jakubik 6, Jones 17, Dudasova 15 oraz Dedić 6, Puter 4, Poleszak 0.