AC Milan przeciwko angielskiej koalicji

PAP
Trzy angielskie drużyny awansowały do półfinałów piłkarskiej Ligi Mistrzów. O awans do finału Chelsea Londyn spotka się z Liverpoolem, a Manchester United z AC Milan.

Jedynym zespołem spoza wysp na tym etapie rozgrywek pozostał AC Milan, który w środę pokonał w Monachium Bayern 2:0.

<!** reklama left>Pierwszy mecz w Mediolanie zakończył się remisem 2:2 i przed rewanżem większe szanse na awans dawano Bayernowi. Tymczasem to piłkarze Milanu byli wyraźnie lepsi. Wprawdzie początek spotkania należał do gospodarzy, jednak w miarę upływu czasu inicjatywę przejmował Milan.

Losy meczu rozstrzygnęły się w ciągu zaledwie czterech minut. Najpierw w 27. minucie Clarence Seedorf precyzyjnym strzałem z linii pola karnego pokonał Olivera Kahna, a po chwili Holender efektownie podał do Filippo Inzaghiego, który nie miał problemów z wykorzystaniem sytuacji sam na sam z niemieckim bramkarzem. To szóste trafienie Inzaghiego w meczach z Bayernem. Bayern w LM i PZP z Milanem spotkał się po raz czwarty i... po raz czwarty został wyeliminowany.

Przed drugim środowym meczem praktycznie już wszystko było jasne. Liverpool po zwycięstwie w Eindhoven z PSV 3:0 był niemal pewny awansu i szansy nie zmarnował. Wygrał 1:0 po bramce zdobytej w 67. minucie przez Petera Croucha. Kilka minut wcześniej czerwoną kartką został ukarany gracz PSV Dirk Marcellis za brutalny faul na Boudewijnie Zendenie.

Największą niespodzianką rewanżowych meczów ćwierćfinałowych był pogrom Romy, która po zwycięstwie u siebie 2:1 przegrała na Old Trafford aż 1:7. Po dwie bramki strzelili Michael Carrick i Cristiano Ronaldo, natomiast po jednej Alan Smith, Wayne Rooney i Patrice Evra. Honorowe trafienie dla włoskiej drużyny zanotował Daniele de Rossi. Dla Ronaldo były to pierwsze trafienia w Lidze Mistrzów.

W niezbyt komfortowej sytuacji przed rewanżem stał drugi z angielskich klubów, Chelsea, która przed tygodniem u siebie zremisowała z Valencią 1:1. Hiszpańska drużyna w drugim spotkaniu miała atut w postaci własnej publiczności, ale nie wykorzystała go, chociaż po pierwszej połowie prowadziła 1:0. W drugiej części gry szalę zwycięstwa na korzyść podopiecznych Jose Mourinho przechylili Andrij Szewczenko oraz Michael Essien i to Chelsea zagra w półfinale.

Pierwsze mecze półfinałowe zostaną rozegrane 24 i 25.04.