Abramczyk Polonia Bydgoszcz trzecia w Lublinie. Świetny występ Wiktora Przyjemskiego

Jarosław Pabijan
Na torze Motoru rozegrano 1. rundę fazy ćwierćfinałowej drużynowych mistrzostw Polski juniorów na żużlu (grupa B).

Zawody zakończyły się pewnym zwycięstwem młodzieżowców Unii Leszno. Drugie miejsce zajęli gospodarze, podium uzupełnili bydgoszczanie. Stawkę zamknęła Stal Rzeszów.

Bardzo dobre zawody odjechał Wiktor Przyjemski. 17-latek zdobył aż 17 z 24 punktów Abramczyk Polonii! Przegrał tylko z Mateuszem Cierniakiem w 12. biegu. Nasza drużyna miała szansę na wyższą lokatę, ale rozczarował Przemysław Konieczny.

Pierwotnie w grupie B miał startować Lokomotiv Daugavpils, który przebrnął przez fazę eliminacyjną DMPJ. Łotysze w ostatniej chwili zrezygnowali, a GKSŻ postanowiła uzupełnić stawkę ekipą z Podkarpacia.

W czwartek, 23 czerwca turniej w Bydgoszczy (godz. 16.30). Biletem wstępu będzie program zawodów w cenie 10 zł, dla kibiców otwarta zostanie trybuna główna.