https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Abramczyk Polonia Bydgoszcz czeka na Wilki Krosno. W takich składach pojedziemy

zm
Jarosław Pabijan
Abramczyk Polonia zmierzy się w niedzielę z wiceliderem tabeli. Na Sportową przyjedzie stary, dobry znajomy bydgoskich kibiców.

- Walczymy o bonus. W pierwszym meczu w Krośnie padł wynik 48:42. W niedzielę mamy do odrobienia 6 punktów - zapowiada bydgoski klub przed niedzielnym starciem.

Ten mecz zapowiada się na jeden z ciekawszych w tym sezonie, bo na Sportową przyjeżdża drużyna z ambicjami na finał rozgrywek. Wilki zajmują drugie miejsce w tabeli, w dorobku mają 11 punktów, tyle samo co trzecia Abramczyk Polonia.

Krośnianie w maju doznali poważnego osłabienia - kontuzji doznał ich lider Dimitri Berge. Zawodnik przeszedł operację stawu barkowo-obojczykowego i przechodzi rehabilitację, a jego przerwę w startach lekarze ocenili na trzy miesiące.

Wilki zakontraktowały więc dobrego znajomego bydgoskich kibiców - Kennetha Bjerre. Duńczyk wystąpił na razie w dwóch meczach, ma średnią 10 pkt na mecz i 2,09 pkt na wyścig.

Bydgoszczanie są faworytem tego starcia. Na swoim torze radzą sobie dobrze, ale ostatnio bardzo słabo wypadli w Ostrowie, gdzie przegrali 39:51. Dobrze wypadł tam jedynie Krzysztof Buczkowski, zdobywca aż 16 punktów.

Największym problemem bydgoskiej ekipy są kiepskie starty. - Musimy nad tym pracować - mówił menedżer Tomasz Bajerski.

ABRAMCZYK POLONIA BYDGOSZCZ - WILKI KROSNO. SKŁADY

POLONIA: 9. Kai Huckenbeck, 10. Andreas Lyager, 3. Mateusz Szczepaniak, 4. Tim Sorensen, 5. Krzysztof Buczkowski, 6. Olivier Buszkiewicz, 7. Franciszek Karczewski

WILKI: 1. Kenneth Bjerre, 2. Patryk Wojdyło, 3. Norbert Krakowiak, 4. Vaclav Milik, 5. Jakub Wieszczak, 6. Piotr Świercz, 7. Szymon Bańdur

Mecz Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Wilki Krosno odbędzie się w niedzielę, początek o godz. 14.00. Transmisja w C+online.

9. runda Metalkas 2. Ekstraligi

Niedziela (23.06): Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Wilki Krosno (g. 14.00, C+online), Wybrzeże Gdańsk - Arged Malesa Ostrów (g. 14.00, Canal+Sport5, C+online).

28.06: PSŻ Poznań - Orzeł Łódź, Stal Rzeszów - ROW Rybnik.

od 7 lat
Wideo

Magazyn GOL 24 - podsumowanie kolejki Ekstraklasy

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski