4 marca 1924 roku zmarła Stefania Tuchołkowa, redaktor „Dziennika Bydgoskiego”, zasłużona działaczka oświatowa, radna miejska, powszechnie znana i bardzo popularna postać wśród polskich mieszkańców Bydgoszczy.
4 marca 1926 roku w Klubie Związku Lekarzy przy ul. Jagiellońskiej znaleziono ciało sekretarza klubu, zamordowanego uderzeniem tępym narzędziem w tył głowy. Zrabowano całą sumę z kasy przeznaczoną na wypłaty dla lekarzy z całego miasta. Zabójcą okazał się... ledwie 14-letni brat ofiary. Chłopiec został skazany na karę 15 lat ciężkiego więzienia.
4 marca 1928 roku odbyły się wybory do Sejmu RP. Frekwencja w Bydgoszczy wyniosła 86,3 proc. Mandaty z okręgu bydgoskiego obejmującego miasto i sześć okolicznych powiatów uzyskali: z ramienia Polskiej Partii Socjalistycznej - Tadeusz Matuszewski, prezes Zjednoczenia Wolnych Związków i Kazimierz Kaczanowski, Jan Faustyniak - działacz Narodowej Partii Robotniczej, Wojciech Trąmpczyński (Lista Katolicko-Ludowa) i z listy mniejszości niemieckiej Arthur Pankratz, dziennikarz gazety „Volkszeitung” oraz Kurt Graebe.
4 marca 1934 roku szajka złodziei (mężczyzna ze Śląska i dwie kobiety z Warszawy) okradła 19-letnią kasjerkę z Banku Ludowego przy ulicy Mostowej. Złodzieje podmienili podczas wpłaty pobrane nieco wcześniej z Komunalnej Kasy Oszczędności przy ulicy Gdańskiej 3000 złotych na paczkę... pociętych gazet. Oszuści zostali zatrzymani rok później w Warszawie, gdy chcieli dokonać podobnej kradzieży.
4 marca 1937 roku na skutek zatoru lodowego na Wiśle w okolicach Chełmna, Wisła zaczęła gwałtownie wzbierać. Przybór wód sięgający 10 cm na godzinę spowodował wylanie rzeki w okolicach Łęgnowa, zalanie okolicznych pól i zabudowania. Woda przez śluzę w Brdyujściu zaczęła wlewać się także do Brdy, która osiągnęła ten sam poziom co Wisła i także zaczęła wylewać na ulice Bydgoszczy.
4 marca 1939 roku w okolicach obecnej stacji kolejowej Bydgoszcz Wschód zderzyły się dwa pociągi towarowe załadowane węglem. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Winnymi zdarzenia uznano radiotelegrafistę i nastawniczego, których są skazał na kary po 8 miesięcy więzienia.
4 marca 1945 roku ukazał się pierwszy numer popularnego w Bydgoszczy dziennika „Ziemia Pomorska” wydawanego przez spółdzielnię „Czytelnik”. Gazeta ukazywała się do 1950 roku. Pierwszym redaktorem naczelnym został działacz Stronnictwa Ludowego Stanisław Ziemak.
4 marca 1956 roku z inicjatywy Bydgoskich Zakładów Piekarniczych po raz pierwszy po II wojnie bydgoszczanie mogli w niedziele nabywać świeże bułki i rogaliki. Do ich sprzedaży wytypowano siedem sklepów w mieście.
4 marca 1961 roku miało miejsce uruchomienie elektrowni Koronowo po zbudowaniu tamy na Brdzie, tworzącej Zbiornik Koronowski. W mieście od tej pory mówiono o zagrożeniu zalaniem Bydgoszczy w przypadku pęknięcia tamy.
4 marca 1969 roku Sad Najwyższy w Warszawie skazał na karę śmierci dwukrotnego mordercę kobiet w Bydgoszczy, zwanego wampirem z Osielska, Stefana R. Wyrok został wykonany.
4 marca 1976 roku w budynku Sądu Okręgowego w Bydgoszczy podczas przesłuchania Jan P., zatrzymany za kradzież, udusił przesłuchującego go kapitana Milicji Obywatelskiej Nikodema Kurzawę, po czym wyskoczył przez okno pokoju na parterze i zbiegł. Został zatrzymany dwa dni później i skazany za zabójstwo na karę śmierci. Wyrok wykonano.
4 marca 1990 roku Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, założony w 1981 roku, stał się filią Papieskiego Wydziału Teologicznego w Poznaniu. Osiem lat później bydgoska filia została włączona w struktury Wydziału Teologicznego UAM.
4 marca 1994 roku do Bydgoszczy przyjechał przewodniczący Bezpartyjnego Bloku Wspierania Reform, senator Zbigniew Religa. Celem jego wizyty było spotkanie z mieszkańcami oraz powołanie regionalnych struktur BBWR.
4 marca 2008 roku na szyny wyjechał pierwszy w Bydgoszczy tramwaj wyprodukowany w miejscowych zakładach PESA.
