Zwycięstwa SP 12 oraz SP 63 w Lidze Orlika

MK
W Śliwicach i Lińsku (powiat tucholski) zakończyły się jedenaste finały Kujawsko-Pomorskiej Ligi Orlika, turnieju szkół podstawowych o Puchar Marszałka Województwa w piłce nożnej.

W turnieju dziewcząt (rocznika 2006 i młodsze) zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Bydgoszczy, która w finale pokonała SP nr 1 z Aleksandrowa Kujawskiego 3:0. Brązowy medal przypadł Zespołowi Szkół z Łochowa. Najlepszą bramkarką została Angelika Jankowska (ZS Łochowo). Tytuł królowej strzelczyń trafił do Anny Pietraszewskiej (SP 12 Bydgoszcz). Najlepszą zawodniczą turnieju wybrano zaś Paulinę Polanowską (SP 1 Aleksandrów Kuj.).

W zawodach chłopców (rocznik 2009 i młodsi) pierwsze miejsce zajęły ex aequo dwa zespoły ze SP nr 6 w Inowrocławiu i SP nr 63 w Bydgoszczy. Trzecie miejsce, również ex aequo dla ZS Łochowo i SP Potulice. Najlepszym bramkarzem został Markus Kałużny (SP Potulice). Tytuł króla strzelców zdobył Marcel Stawikowski (ZS Łochowo). Z kolei najlepszym zawodnikiem został wybrany Fabian Syrzycki (SP 6 Inowrocław).

Impreza odbyła się pod patronatem PZPN Grassroots „Piłka dla wszystkich”. Organizatorem zawodów była Akademia Sportu Piotak Piotr Fiutak. Partnerem głównym był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy.