Żużlowiec Polonii zajął 2. miejsce, bo... wygrał losowanie

Krzysztof Wittstock z Wybrzeża Gdańsk zdobył 9 punktów (3, 3, 3) i wygrał w czwartek w Bydgoszczy IV rundę młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Pomorza. Zawody przerwano po trzech seriach z powodu deszczu.

Drugi był Karol Jóźwik z Polonii, a trzeci Adrian Gała ze Startu Gniezno. Obaj uzbierali po 7 pkt (3, 2, 2), ale bydgoszczanin miał więcej szczęścia w losowaniu.

Miejsca pozostałych polonistów: 7. Szymon Grobelski 6 (3, 1, 2), 9. Patryk Wolniewiński 6 (2, 2, 2), 10. Mikołaj Drożdżowski 4 (3, 0, 1), 12. Mikołaj Trępała 2 (1, 1, 0).

Dodajmy, że 8. lokatę zajął Oskar Gollob - 6 pkt (1, 3, 2).

<!** reklama>Nowym liderem klasyfikacji generalnej MIMP został Dominik Kossakowski z Wybrzeża (34 pkt).

Miejsca żużlowców z Bydgoszczy: 11-12. Drożdżowski i Bartosz Bietracki (po 15 pkt), 13. Jóźwik (14), 15. Grobelski (13), 17. Wolniewiński (12), 18. Trępała 10.
Sklasyfikowano 24 zawodników.<!** Image 3 align=none alt="Image 218708" sub="Na zdjęciu od lewej: Mikołaj Trępała, Karol Jóźwik