Bezbłędny Wiktor Przyjemski dał finał Abramczyk Polonia Bydgoszcz! Fani znad Brdy czekali na to 9 lat [zdjęcia]

Krzysztof Wypijewski
Wiktor Przyjemski i Oskar Paluch
Wiktor Przyjemski i Oskar Paluch Jarosław Pabijan
Na torze w Gnieźnie rozegrano w czwartek jeden z trzech turniejów eliminacyjnych młodzieżowych mistrzostw Polski par klubowych na żużlu.

Zawody zakończyły się triumfem juniorów GKM, którzy zdobyli 25 punktów. Rezerwowym w ekipie grudziądzkiej był Kacper Łobodziński, który przygodę z czarnym sportem zaczynał od miniżużla w BTŻ Polonia Bydgoszcz. Na torze pojawił się tylko raz - w 8. wyścigu przeciwko ekipie znad Brdy - i przyjechał na metę jako ostatni.

2. miejsce zajęli podopieczni trenera Jacka Woźniaka (24 pkt). Komplet (18) zdobył Wiktor Przyjemski. Przemysław Konieczny dowiózł domety 6+2. Całe zawody z parkingu obserwował rezerwowy Bartosz Głogowski.

Ostatni raz duet znad Brdy startował w finale MMPPK w 2013 roku w Gdańsku. Szymon Woźniak, Mikołaj Curyło i Bartosz Bietracki zajęli wówczas 5 miejsce. Sezon wcześniej ten sam skład wywalczył w Gnieźnie srebro.

Z czwartkowych turniejów eliminacyjnych w Zielonej Górze i Rzeszowie awansowały duety - odpowiednio - Arged Malesy Ostrów i Unii Leszno (Apator Toruń był trzeci) oraz Włókniarza Częstochowa i Sparty Wrocław. Finał rozegrany zostanie 17 sierpnia na torze Motoru Lublin, który wygrał rok temu MMPPK.