Żużlowcy Zooleszcz Polonii gościli na Ukrainie

Krzysztof Wypijewski
W sobotę w Równem odbyła się 1. runda otwartych mistrzostw Ukrainy.

W 13-osobowej stawce najlepszy okazał się Paweł Miesiąc. Zawodnik Motoru Lublin zdobył komplet punktów (12). Drugie miejsce zajął Aleksandr Łoktajew (11), trzeci był Andrij Karpow (10), a tuż za podium uplasował się Facundo Albin z Argentyny (9).

Po zawodach czołowa czwórka wzięła jeszcze udział w wyścigu, którego stawką był Puchar Otwarcia Sezonu. Wygrał Łoktajew przed Karpowem, Miesiącem i Albinem.

W 1. rundzie otwartych mistrzostw Ukrainy dobrze spisał się Tomasz Orwat z Zooleszcz Polonii. 20-latek uzbierał 6 oczek (2, 2, 0, 2) i sklasyfikowany został na 6. pozycji.

- Mogło być lepiej, ale w wyścigu, w którym przyjechał ostatni, Kobrin był tak zajęły wywożeniem Tomka w płot, że... minęli ich dwaj rywale - opowiada "Expressowi Bydgoskiemu" Łukasz Chojnacki, menedżer młodzieżowca Polonii. - Korzystając z okazji chciałbym, w imieniu Tomka, życzyć wszystkim zdrowych i wesołych świąt.

Dla Orwata był to drugi występ w Równem. Rok temu jechał w tym mieście w towarzyskim trójmeczu Ukraina - Polska - Węgry/Bułgaria.

Przypomnijmy, że w czwartek Orwat ścigał się w Tarnowie w międzynarodowym turnieju par Nice Cup (2. miejsce wraz z Michałem Curzytkiem z Poznania); wziął też udział w wyścigu w ramach Memoriału Władysława Pietrzaka (3. pozycja).

W podróży do Tarnowa i Równego juniorowi Zooleszcz Polonii towarzyszył inny nasz zawodnik - Mikołaj Curyło.