Żużlowcy i miniżużlowcy Polonii Bydgoszcz potwierdzili wszechstronność w motorsporcie [zdjęcia]

Młodzi podopieczni trenera Jacka Woźniaka nie ograniczają się tylko do jazdy w lewo. W weekend startowali na asfalcie i crossie w Toruniu oraz Chełmnie.

Na podium stanął Mieszko Mudło, który w niedzielę był drugi w inauguracyjnym przystanku Pucharu Polski Pit-Bike w grodzie Kopernika (klasa STOCK 90).

Aż trzech naszych zawodników rywalizowało w weekend w Chełmnie w 3. rundzie motocrossowych mistrzostw kraju (MX85). Szóste miejsce zajął Maksymilian Pawełczak, siedemnasty był Adam Putkowski, tuż za nim uplasował się Oskar Funtowicz. Na liście startowej były 22 nazwiska.

W środę i czwartek przy Sportowej 2 odbędą się dwie kolejne rundy eliminacyjne drużynowych mistrzostw Polski juniorów na żużlu (początek obu imprez o 16.30, wstęp 10 zł). W przerwach planowane są jazdy w klasie 250 cc (m.in. Pawełczak, Putkowski i Emil Maroszek). Z kolei w sobotę na bydgoskim minitorze planowana jest 1. runda DMP (m.in. Pawełczak, Mudło, Funtowicz, Wiktor Jasiński, Marcel Chylarecki). Start o 12.00, wstęp darmowy.