https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Żółta wstążka przy obroży psa. Czy wiesz co oznacza?

sier, AMI - Fundacja Pomocy Zwierzętom
Zapewne czasem widujesz psa z żółtą wstążką przy obroży albo na smyczy i zastanawiasz się, o co chodzi? Nie jest to żaden wymysł opiekuna czy zwykła ozdoba...➤➤Zobacz również: "Flesz. Nowy Kodeks pracy. Co się zmieni?"
Zapewne czasem widujesz psa z żółtą wstążką przy obroży albo na smyczy i zastanawiasz się, o co chodzi? Nie jest to żaden wymysł opiekuna czy zwykła ozdoba...➤➤Zobacz również: "Flesz. Nowy Kodeks pracy. Co się zmieni?" Pixabay
Zapewne czasem widujesz psa z żółtą wstążką przy obroży i zastanawiasz się, o co chodzi? Nie jest to byle wymysł opiekuna czy zwykła ozdoba... Żółta chustka, wstążka, przypinka lub inny żółty element przy obroży psiaka oznacza, że zwierzę potrzebuje przestrzeni i spokoju, nie lubi być dotykane i zaczepiane lub jest chore - informuje AMI - Fundacja Pomocy Zwierzętom. Może również oznaczać, że pies się boi lub bywa agresywny. Taka żółta wstążka ma być jasnym sygnałem, żeby nie podchodzić do psiaka. Jak informuje fundacja, jest to znak o wiele bardziej popularny i lepiej rozpoznawalny w Stanach Zjednoczonych. - Mamy jednak nadzieję, że przyjmie się i w Polsce, dzięki czemu opiekunom psiaków lękliwych, chorych, czy agresywnych łatwiej będzie zadbać o dobrostan psychiczny ich pupilów - pisze fundacja.

Zapewne czasem widujesz psa z żółtą wstążką przy obroży albo na smyczy i zastanawiasz się, o co chodzi? Nie jest to żaden wymysł opiekuna czy zwykła ozdoba...

Żółta chustka, wstążka, przypinka lub inny żółty element przy obroży psiaka oznacza, że zwierzę potrzebuje przestrzeni i spokoju, nie lubi być dotykane i zaczepiane lub jest chore - informuje AMI - Fundacja Pomocy Zwierzętom.

Może również oznaczać, że pies się boi lub bywa agresywny. Taka żółta wstążka ma być jasnym sygnałem, żeby nie podchodzić do psiaka.

Jak informuje fundacja, jest to znak o wiele bardziej popularny i lepiej rozpoznawalny w Stanach Zjednoczonych. - Mamy jednak nadzieję, że przyjmie się i w Polsce, dzięki czemu opiekunom psiaków lękliwych, chorych, czy agresywnych łatwiej będzie zadbać o dobrostan psychiczny ich pupilów - pisze fundacja.

Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski