Zawiszanie znowu wygrali w Bełchatowie 4:1 i są bliżej utrzymania!

Mica znowu błysnął w Bełchatowie - strzelił gola, miał asystę i wybrany został "Plusem" meczu przez telewidzów Canal+ Sport.    FOT. PAWEŁ SKRABA
Mica znowu błysnął w Bełchatowie - strzelił gola, miał asystę i wybrany został "Plusem" meczu przez telewidzów Canal+ Sport. FOT. PAWEŁ SKRABA
Dla piłkarzy Zawiszy był to mecz ostatniej szansy. Strata punktów znaczyłaby praktycznie pozostanie w strefie spadkowej już do końca sezonu. Ale bydgoszczanie nie pokpili sprawy i wygrali 4:1.

Ekipa z Gdańskiej powtórzyła wynik z poprzedniego meczu w Bełchatowie, z 29. kolejki! Zawisza wygrał w tym sezonie wszystkie trzy mecze z GKS (także 2:1 w Bydgoszczy).

- Bełchatowianie zderzyli się z TIR-em. Widac było różnicę klas - tak ocenił przebieg meczu komentator Canal+ Sport Tomasz Wieszczycki.

Podopieczni Mariusza Rumaka świetnie ustawieni przez szkoleniowca i mocno umotywowani perfekcyjnie weszli w mecz. Już po 11 minutach prowadzili 2:0! Najpierw w 8 minucie do siatki trafił Mica (asysta Jakub Wójcicki), trzy minuty później Josip Barisić (asysta Miki).

Zawiszanie kontrolowali sytuację na boisku i mieli kolejne okazje do strzelenia gola, ale to gospodarze zdobyli kontaktowego gola (Maciej Małkowski w 60 minucie).

Odpowiedź bydgoskich piłkarzy była jednak natychmiastowa. I to od razu podwójna!

W 63 minucie ponownie gola strzelił Josip Barisić (asysta Kamil Drygas). Chwilę potem Chorwat opuścił boisko, a jego zmiennik Jakub Świerczok w 66 minucie poprawił wynik na 4:1 (asysta Alvarinho).

GKS Bełchatów - Zawisza Bydgoszcz 1:4 (0:2).

Bramki: Maciej Małkowski (60) - Mica (8), Josip Barisić (11 i 63), Jakub Świerczok (66).

Bełchatów: Emilijus Zubas - Damian Zbozień, Paweł Baranowski, Marcin Flis, Adam Mójta - Łukasz Wroński (69 Andreja Prokić), Patryk Rachwał, Piotr Witasik (42 Pawieł Komołow), Kamil Wacławczyk (69 Sebastian Olszar), Maciej Małkowski - Arkadiusz Piech.

Zawisza: Grzegorz Sandomierski - Jakub Wójcicki, Andre Micael, Luka Marić, Cristian Pulhac - Bartłomiej Pawłowski (80 Jakub Smektała), Iwan Majewskij, Kamil Drygas, Mica, Alvarinho (90 Stefan Denković) - Josip Barisić (65 Jakub Świerczok).

Żółta kartka:
Iwan Majewskij (Zawisza).

Sędziował: Marcin Borski (Warszawa).

Widzów: 2813.

Zawisza meczem w Bełchatowie zamykał 35. kolejkę w grupie spadkowej. Wyniki wcześniejszych spotkań:

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 0:3 (Boubacar Dialiba 73, 78 i 90).

Korona Kielce - Piast Gliwice 2:1 (Przemysław Trytko 36, Vlastimir Jovanović 90+1 - Paweł Moskwik 54 ).

Górnik Łęczna - Ruch Chorzów 0:1
(Grzegorz Kuświk 52).

Utrzymanie zapewnił sobie zespół Cracovii. Z kolei awans z I ligi zapewniła sobie w sobotę Termalica Bruk-Bet Nieciecza, która dołączyła do Zagłębia Lubin.

W następnym meczu Zawisza podejmować będzie Piasta Gliwice. Zagrają też: GKS Bełchatów - Korona Kielce, Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Łęczna i Cracovia - Ruch Chorzów. Wszystkie mecze 36. kolejki w grupie spadkowej jednego dnia i o tej samej godzinie - 2 czerwca, wtorek, godz. 20.30.