Zawisza przegrał na inaugurację [relacja + zdjęcia !!]

Krzysztof Wypijewski [Zdjęcia Dariusz Bloch]
Piłkarze bydgoskiego Zawiszy przegrali na własnym boisku z Jagiellonią Białystok 0:1 w swoim pierwszym meczu w T-Mobile Ekstraklasie. Gola wbił nam Albańczyk Bekim Balaj. Nasi grali wtedy w osłabieniu.

W pierwszej połowie Zawisza miał dwie bardzo dobre sytuacje do zdobycia bramki. Już w 5 minucie z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Łukasz Skrzyński. Dobijał Igor Lewczuk, ale futbolówkę na linii zatrzymał gracz Jagiellonii.
<!** Image 3 align=none alt="Image 216408" >
Druga dogodna sytuacja miała miejsce w 26 minucie. Sebastian Dudek w dziecinny sposób ograł w polu karnym dwóch obrońców gości, znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale strzelił zbyt lekko i bramkarz Jagi pewnie chwycił piłkę.

<!** reklama>Po zmianie stron bydgoszczanie nie stworzyli już sobie tak klarownych sytuacji. Nie pomogło pojawienie się w 59 minucie na boisku czołowego napastnika Pawła Abbotta (wrócił do treningów dopiero we wtorek po kilkudniowej przerwie spowodowanej urazem)

Jagiellonia miała przewagę, którą udokumentowała golem Albańczyka Bekima Balaja w 78. minucie. Gościom było w tym momencie łatwiej, bo 2 minuty wcześniej czerwoną kartkę (za dwie żółte) otrzymał Hermes.