Zawisza Bydgoszcz pokonał Pogoń Nowe Skalmierzyce [zdjęcia i wideo]

ds
Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Nowe Skalmierzyce
Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Nowe Skalmierzyce Tomasz Czachorowski
Świetny mecz Zawiszy. Bydgoscy piłkarze na własnym boisku pokonali Pogoń Nowe Skalmierzyce 4:1.

Autor wideo: Jakub Stykowski

Wynik otworzył w 41. minucie Kamil Żylski. Napastnik był na pozycji spalonej, ale piłka odbiła się od obrońcy i wpadła pod nogi gracza Zawiszy. Kilka minut później było już 2:0. W 45. minucie kapitalną bramkę z rzutu wolnego zdobył Maciej Koziara.

W drugiej połowie Zawisza miał kilka okazji do podwyższenia wyniku. Udało się w 68. minucie spotkania, po świetnej akcji bydgoskiego zespołu. W jej finalnej fazie Koziara zmylił bramkarza, wystawiając piłkę Żylskiemu. Ten miał już przed sobą pustą bramkę. To nie był jeszcze koniec emocji. W 75. minucie, po wrzutce piłki z autu, czwartą bramkę dla gospodarzy zdobył Maciejewski.

Goście honorowego gola strzeli w 82. minucie, a na listę strzelców wpisał się Zadka.

Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Nowe Skalmierzyce 4:1 (2:0)

Bramki: Żylski (41,68), Koziara (45), Maciejewski (75) oraz Zadka (82).
ZAWISZA: Dumieński - Maciejewski, Paliwoda, Wędzelewski (82. Prejs), Sochań, Żylski (89. Żyliński), Brzeziński (79. Chachuła), Oczkowski, Piekuś (79. Furst), Witucki (82. Gaczkowski), Koziara.
POGOŃ: Dziuba - Grabowski (73. Bałamącek), Pinkowski (65 Wachowiak), Lis, Szewczyk, Kuczyński (46. Rączka), Szczepaniak (73. Zadka), Majewski, Przybyszewski (46. Nogaj), Kaczmarek, Józefiak.