https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zatrzymano prawo jazdy 84 kierowcom. Grupa "SPEED" w akcji

MP
Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy podsumowała miesiąc pracy "Zespołu SPEED", który działa w naszym regionie od 19 lipca.

Grupa "SPEED” to policjanci poruszający się, m.in. najnowszymi radiowozami nieoznakowanymi marki BMW, wyposażonymi w wideorejestratory. W Bydgoszczy w skład tej grupy wchodzi 33 funkcjonariuszy, w tym 6 policjantów, którzy od czerwca tworzą zespół kontroli ruchu drogowego.

Zobacz

Podczas miesiąca swojej pracy na drogach województwa kujawsko-pomorskiego funkcjonariusze z tej grupy:

  • skontrolowali 4737 pojazdów,
  • ujawnili 4 994 wykroczenia drogowe, z czego 3 482 to przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących,
  • nałożyli 4 199 mandatów karnych, z czego 3 065 za przekroczenie prędkości,
  • skierowali 48 wniosków o ukaranie za wykroczenia drogowe,
  • zatrzymali 84 prawa jazdy, w tym 74 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym,
  • zatrzymali 188 dowodów rejestracyjnych,
  • ujawnili także 15 przestępstw dot. ruchu drogowego tj. jazda pod wpływem alkoholu, niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie bez uprawnień.

- O tym, gdzie i kiedy funkcjonariusze z grupy "SPEED" patrolują drogi naszego województwa decyduje Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy - mówi mł. insp. Monika Chlebicz, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. - Policjanci do służby wyjeżdżają nieoznakowanymi BMW z wideorejestratorami, ale także oznakowanymi radiowozami z laserowymi miernikami prędkości. Sama nazwa „SPEED” wskazuje, jakie zadania przed nią postawiono. Warto dodać, że nadmierna prędkość lub niedostosowanie jej do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu i w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestniczących w nim osób.

Na chodniku, w bramie, na torach... nie przejdziesz i nie przejedziesz - tu parkuje mistrz! Bydgoscy strażnicy miejscy często wzywani są do nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. Pomysłowość niektórych kierowców nawet ich potrafi zadziwić.  Oto "najciekawsze" pomysły mistrzów parkowania w Bydgoszczy. ➤ Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na dalszych stronach.

Nie przejdziesz, nie przejedziesz... Tak parkują "mistrzowie...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Świat żegna Franciszka. Tłumy wiernych na Placu św. Piotra

Komentarze 7

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

J
Just True
Jak zdawałem prawo jazdy to w mieście było ograniczenie do 60. Teraz lewactwo zrobiło z ludzi idiotów którzy nie radzą sobie z przejściem przez ulicę, bezsensowne ograniczenia do 30. To nie prędkość zabija tylko stan dróg i kretyn za kierownicą co jedzie max 50 poza miastem.
G
Gość
i sie statystyki robią...ja tam wole polegac na Yanosiku
G
Gość
Trzeba było takim samochody konfiskować i wystawiać na aukcję harytatywną dla ofiar wypadków drogowych. Motocykliści szaleją obwodnicą na wysokości schroniska dla psów codziennie po 22:00, a policja nie reaguje!
G
Gość
Tak trzymać!
G
Gość
Polskie drogi ,to jedna wielka patologia i żadna grupa speed tego nie zmieni. Zapraszam chociażby na Fordońską o dowolnej porze.
G
Gość
A co z debilami na szalejącymi na ścigaczach?
A
Ania
Widziałam ich w akcji jak usadzili cwaniaka prawie się osrał super SPEED
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski