Lubicie ogniste flamenco, którego ojczyzną jest rozgrzana słońcem Andaluzja? Egzotyczny taniec wymyślony przez hiszpańskich Cyganów będzie można zobaczyć na żywo. Gdzie? Oczywiście na Wyspie Młyńskiej.
<!** Image 3 align=none alt="Image 218965" sub="Fot.: Dariusz Bloch">
W piątek o godz. 19 rozpocznie się plenerowa fiesta. W programie warsztaty tańca flamenco – nauka rumby, tangosa, sevilianas, palmasu (jest to specjalna technika klaskania) oraz jaleo (okrzyków zagrzewających tancerzy do tańca i muzyków do grania), bez którego nie może się odbyć żadna fiesta.
CZYTAJ TEŻ:Imprezy na zakończenie lata. Zobacz jakie
Warsztaty poprowadzi Dorota Dzięcioł – tancerka, choreograf i doświadczona instruktorka a towarzyszyć jej będą tancerki z Akademii Tańca Duende. Nie zabraknie także sporej dawki hiszpańskiej muzyki, o którą zadba Sławek Dolata (gitara flamenco, śpiew), Maciej Giżejewski (instrumenty perkusyjne, śpiew) oraz Roman Mendes (gitara, śpiew).
<!** reklama>
Flamenco wywodzi się z folkloru andaluzyjskich Cyganów, jego początki sięgają XVIII w., jednak historia flamenco jest zawiła, pełna sprzeczności i niejasności. Słychać w nim wpływy kultury żydowskiej, egipskiej, perskiej, hiszpańskiej, a nawet chorału gregoriańskiego.
Przede wszystkim jednak na flamenco znaczący wpływ miały kultury z Indii i Arabii. Jest to spowodowane trybem życia Cyganów, którzy po opuszczeniu kraju swojego pochodzenia - subkontynentu indyjskiego, rozeszli się po całym świecie obcując z różnymi narodami i stykając się z wieloma kulturami.