MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zakończył się konkurs na kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty. Wynik ma być znany niebawem

Małgorzata Pieczyńska
Małgorzata Pieczyńska
Grażyna Dziedzic od 22 grudnia ub. roku pełniła obowiązki kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty. W miniony piątek (1 marca) stanęła do konkursu na stanowisko kuratora.
Grażyna Dziedzic od 22 grudnia ub. roku pełniła obowiązki kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty. W miniony piątek (1 marca) stanęła do konkursu na stanowisko kuratora. Tomasz Czachorowski/Archiwum
W całym kraju trwają konkursy na kuratorów oświaty. Niektóre z nich zostały już rozstrzygnięte. W piątek (1 marca) także w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbył się konkurs na stanowisko kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty.

Jak się dowiedzieliśmy, początkowo na konkurs wpłynęły dwa zgłoszenia, ale ostatecznie do rozmów z komisją konkursową przystąpiła tylko Grażyna Dziedzic, która od 22 grudnia ub. roku pełniła obowiązki kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty.

W piątek (1 marca) kandydatka do fotela kuratora oświaty w naszym województwie stanęła przed komisją konkursową.

W skład komisji konkursowej powołanej przez wojewodę weszli: przedstawiciele ministra edukacji narodowej, wojewody kujawsko-pomorskiego, Zarządu Regionu Bydgoskiego NSZZ Solidarność, Zarządu Okręgu Kujawsko-Pomorskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego Forum Związków Zawodowych. Przewodniczącą komisji była Elżbieta Kruszka, dyrektor generalna Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Nieoficjalnie, udało się nam ustalić, że komisja konkursowa pozytywnie zarekomendowała kandydaturę Grażyny Dziedzic. Na oficjalne wyniki trzeba jednak jeszcze poczekać. Powinny być znane niebawem. Komisja konkursowa przekazuje bowiem rekomendację do ministra edukacji. Zgodnie z art. 50 Prawa oświatowego, na wniosek wojewody, kuratora oświaty powołuje właśnie minister edukacji.

- Konkurs się zakończył, ale wszystkie oficjalne informacje możliwe będą do zakomunikowania w poniedziałek - poinformowała nas Natalia Szczerbińska, rzeczniczka wojewody kujawsko-pomorskiego.

Przypomnijmy, że Grażyna Dziedzic pełniła obowiązki kujawsko-pomorskiej kurator oświaty po odwołaniu ze stanowiska kuratora Marka Gralika. Już wtedy zaznaczyła, że nie planuje rewolucji w Kuratorium Oświaty, lecz stawia na ewolucję. Zapewniała wówczas także, że zależy jej, by kuratorium spełniało nie tylko nadzór pedagogiczny, ale było też faktycznym wsparciem dla dyrektorów, dla nauczycieli, żeby wzrósł ich prestiż.

Jak już informowaliśmy, Grażyna Dziedzic przez wiele lat była dyrektorką III LO im. Adama Mickiewicza w Bydgoszczy. W liceum na Okolu zaczynała pracę jako nauczycielka języka polskiego. Od 1997 roku, czyli przez ponad 26 lat była dyrektorem "Trójki". Za swoje wybitne dokonania zawodowe otrzymała wiele nagród.

Tymczasem rozstrzygnięcia konkursów na kuratorów oświaty zapadły w niektórych kuratoriach w kraju. Barbara Nowacka, minister edukacji, powołała już, m.in., Agnieszkę Krokos-Janczyło na stanowisko podlaskiego kuratora oświaty, Janusza Brzozowskiego na łódzkiego kuratora oświaty, Joannę Raźniewską na opolskiego kuratora oświaty, Dorotę Nowak-Maluchnik na podkarpackiego kuratora oświaty, czy Tomasza Szabłowskiego na lubelskiego kuratora oświaty. Konkurs na stanowisko małopolskiego kuratora oświaty wygrała natomiast Gabriela Olszowska.

Zobacz wideo: UKW w Bydgoszczy zakupił defibrylator AED. Ten sprzęt ratuje życie

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo