Wystarczy wziąć udział w konkursie na nazwę promu ogłoszonym przez marszałka województwa Piotra Całbeckiego, który zaprosił do organizacji konkursu samorządy i media regionalne.
Konkurs będzie się składał z dwóch etapów. Pierwszy zakończy się w redakcji „Expressu Bydgoskiego” - wybierzemy naszym zdaniem najlepszą propozycję. Drugi etap - finałowy według regulaminu przygotowanego przez urząd marszałkowski, który jest fundatorem głównej nagrody - autor zwycięskiej nazwy otrzyma komplet rowerów dla maksymalnie czteroosobowej rodziny.
Jeden wyraz najlepiej
Zgłaszane nazwy powinny spełniać następujące kryteria: nawiązywać do walorów województwa kujawsko-pomorskiego, jego położenia geograficznego, historii; budzić pozytywne skojarzenia z elementami symbolizującymi region; powinny być też zwięzłe - najlepiej jakby były jednowyrazowe i bardzo łatwe do zapamiętania.
Nie zapomnijcie telefonu
Kapituła konkursowa wybierze zwycięską nazwę do 10 kwietnia. Do 17 kwietnia nastąpi ogłoszenie wyników i zwycięskiej nazwy. Potem marszałek wręczy nagrody finalistom.
Propozycje nazw prosimy przesyłać do redakcji „Expressu” na niżej podany adres e-mail. Ważne, aby propozycja nazwy była opatrzona imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu autora, abyśmy mogli się z nim skontaktować. Biorąc udział w zabawie wyrażamy tym samym zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów konkursu oraz na publikację wizerunku w razie otrzymania którejś z nagród.
Dokąd wysyłać
Na zgłoszenia nazwy - jedno zgłoszenie, jedna propozycja - będziemy czekali do 29 marca włącznie, do godz. 15. Można przesyłać je drogą mailową na adres: [email protected].
O promie
Przetarg na budowę i rozruch jednostki promowej wygrała spółka Techno-Marine z Malborka, która zrealizuje zamówienie za kwotę 5,9 mln zł. Prom zostanie objęty 24-miesięczną gwarancją. Wszystkie części kadłuba i zabudowy zostały już zmontowane. Teraz pora na montaż układu napędowego i elementów wyposażenia oraz malowanie. Prom będzie gotowy tego lata.
Prom jest jednostką bocznokołową, z dwoma silnikami napędzającymi koła łopatkowe. Na głównym pokładzie znajdzie się miejsce dla 15 samochodów osobowych lub 1 autobusu, 2 busów i 6 samochodów osobowych. Na dziobie i rufie zamocowane będą klapy wjazdowo-zjazdowe podnoszone siłownikami hydraulicznymi. Na prawej burcie w rejonie śródokręcia usytuowana ma być sterówka, posadowiona nad pokładem w celu zapewnienia dobrej widoczności. Na lewej burcie będą miejsca siedzące dla 42 pasażerów, a na prawej dla 16 osób.
Najwięcej prac będzie się toczyć w obrębie istniejących wojskowych przyczółków przeprawy. Zostaną one rozbudowane, oświetlone oraz wyposażone w monitoring. Przy każdym powstaną dwa stanowiska do przybijania jednostki promowej - takie rozwiązanie uwzględnia wahania poziomu wody w Wiśle. Przy przeprawie funkcjonować będą niewielkie parkingi - miejsce dla autokaru i 5 pojazdów osobowych.
Regulamin konkursu dostępny poniżej.
Najważniejsze informacje z Kujaw i Pomorza. Flash Info, odc. 7: