MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wyłączenia prądu w Bydgoszczy - tydzień 18-21 czerwca. Zobacz, gdzie zabraknie energii

Mikołaj Romanowski
Opracowanie:
Na kolejnych slajdach znajdziesz terminy przerw w dostawie prądu oraz adresy ze wskazaniami ulic. Tam zabraknie prądu od wtorku, 18 czerwca do piątku, 21 czerwca >>>
Na kolejnych slajdach znajdziesz terminy przerw w dostawie prądu oraz adresy ze wskazaniami ulic. Tam zabraknie prądu od wtorku, 18 czerwca do piątku, 21 czerwca >>>arch. PPG
Enea Operator zapowiada tymczasowe wyłączenia prądu nie tylko w Bydgoszczy i w powiecie bydgoskim. W artykule poniżej harmonogram planowanych wyłączeń prądu w tygodniu od 18 do 21 czerwca. W artykule wyjaśniamy, czy za przerwę w dostawie prądu należy się odszkodowanie - sprawdź, co mówią przepisy.

Firma Enea przedstawiła harmonogram planowanych wyłączeń prądu w najbliższym czasie. Sprawdzamy, gdzie w nadchodzącym tygodniu mogą wystąpić utrudnienia w dostawie prądu.

Od wtorku, 18 czerwca niektóre ulice w Bydgoszczy i powiecie bydgoskim mogą zostać pozbawione prądu. Utrudnienia w dostawie energii spowodowane są zaplanowanymi pracami technicznymi, które nie powinny trwać dłużej niż kilka godzin.

Tymczasowe wyłączenia prądu mogą wystąpić w niektórych częściach Bydgoszczy oraz powiatu bydgoskiego. Przedstawiamy terminy planowanych wyłaczeń listę ulic, na których może zabraknąć energii w tym terminie. Poniżej wyjaśniamy również, czy za przerwę w dostawie prądu należy się odszkodowanie.

Czy za przerwę w dostawie prądu należy się odszkodowanie?

Zgodnie z § 45 Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną, odbiorcy indywidualnemu w gospodarstwach domowych na jego wniosek przysługuje bonifikata za przerwy w dostawie energii. Dla pozostałych odbiorców – podłączonych do sieci o napięciu wyższym niż 1kV – bonifikata udzielana będzie bez konieczności składania wniosku.

Z przepisów wynika, iż za każdą niedostarczoną jednostkę energii elektrycznej odbiorcy przyłączonemu do sieci o napięciu znamionowym nie wyższym niż 1 kV, przysługuje bonifikata w wysokości dziesięciokrotności ceny energii elektrycznej za okres, w którym wystąpiła przerwa w dostarczaniu tej energii.

Ilość niedostarczonej energii elektrycznej w dniu, w którym miała miejsce przerwa, ustala się na podstawie poboru energii w odpowiednim dniu poprzedniego tygodnia, z uwzględnieniem czasu dopuszczalnych przerw określonych w umowie o świadczenie usług dystrybucji lub odrębnych przepisach.

Odbiorcy przedsiębiorstwo energetyczne jest obowiązane rozpatrzyć w ciągu 30 dni od dnia jego złożenia.


Zobacz również:

Ile kosztują dania w sejmowej stołówce i jak wygląda porównanie cen do podobnych wiktuałów, serwowanych w barach mlecznych w Bydgoszczy? Więcej informacji na kolejnych slajdach galerii ►

Takie są ceny w stołówce sejmowej - jest dużo taniej niż w b...


To może Cię zainteresować:

  • O gwarze czasów PRL-u możemy mówić w kontekście charakterystycznych słów, które używane były po w okresie od zakończenia wojny w 1945 roku do wczesnych lat 90. ubiegłego wieku. Słownictwo PRL-u powoli zanika wraz z odchodzącym pokoleniem, coraz więcej wtedy używanych słów staje się niezrozumiałe obecnie żyjącym. W naszym artykule przypominamy 30 słów, które powstały, używane były w czasach PRL-u. Pamiętacie je? A może żyliście w tych czasach i używaliście takich słów, zwrotów i sformułowań?
  • W Bydgoszczy mieszkańcy posługują się pewnymi słowami, które bywają niezrozumiałe dla innych mieszkańców Polski. W bydgoskiej gwarze znajdziemy wiele zwrotów, które są zapożyczeniami z języka niemieckiego, a sporo germanizmów w bydgoskiej gwarze spolszczono. Oto wybrane słowa. Znacie ich znaczenie?
od 12 lat
Wideo

Jak złodzieje oznaczają domy, które chcą okraść?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski