https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wykroić specjalną strefę w strefie

BOB, m
Dzięki zmianom w przepisach, może okazać się, że w Bydgoszczy będzie jednak specjalna strefa ekonomiczna i przysporzy cennych miejsc pracy, podobnie jak działająca w Łysomicach.

Dzięki zmianom w przepisach, może okazać się, że w Bydgoszczy będzie jednak specjalna strefa ekonomiczna i przysporzy cennych miejsc pracy, podobnie jak działająca w Łysomicach.

<!** Image 2 align=right alt="Image 33490" sub="W czerwcu rozpoczęły się w Łysomicach prace ziemne, a dziś budynek fabryki Oriona jest już pod dachem. W głębi rosną konstrukcje fabryki Sharpa.">- Nie trzeba już wskazać dużego, strategicznego inwestora, który chciałby prowadzić w strefie biznes, żeby występować o jej utworzenie - mówi zastępca prezydenta Bydgoszczy Lidia Wilniewczyc. - Teraz można stworzyć specjalną strefę ekonomiczną i bez tego.

W Polsce nie będzie już jednak nowych stref ekonomicznych. Dlatego Bydgoszcz musi postarać się o wykrojenie dla siebie części z już istniejących. - Będziemy starać się o poszerzenie najbliższych. Może być to pomorska lub łódzka strefa ekonomiczna - mówi Lidia Wilniewczyc.

Dziś na sesji Rady Miasta zostanie zgłoszona uchwała intencyjna w sprawie przystąpienia naszego miasta do SSE. Potem bydgoska delegacja pojedzie do Warszawy, aby przekonywać ministra rozwoju regionalnego do tego pomysłu.

<!** reklama left>- Strefa powstałaby na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowego. Są tam doskonałe warunki do inwestowania - mówi Lidia Wilniewczyc.

W parku inwestować mogą firmy, otrzymując ulgi podatkowe od miasta. Jednak strefa daje większe możliwości przyciągnięcia dużych inwestycji na korzystniejszych warunkach dzięki pomocy publicznej, a park to oferta dla małych i średnich przedsiębiorstw. W naszym województwie istnieje już podstrefa ekonomiczna, będąca częścią Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w podtoruńskich Łysomicach. Jest wielkim sukcesem regionu, bowiem znaleźć tam ma pracę około 10 tys. osób. Głównym inwestorem jest Sharp, japoński gigant elektroniczny, który postanowił właśnie tu inwestować. Rośnie już fabryka modułów ciekłokrystalicznych do telewizorów LCD, produkowanych w fabrykach Sharp Electrónica España w Hiszpanii i Loewe Opta w RFN. Obok powstają wytwórnie spółek kooperujących Sanritz, Nitto Denko, Sohbi Kohgei, Hanwa i Sumitomo Chemical. Budynek Orion Electric ma już dach. W świeckim lub soleckim parku powstać ma fabryka malezyjskiej SKP Resources, wykonującej dla Sharpa obudowy. Wszystkim brakuje terminalu cargo na bydgoskim lotnisku.(BOB, m)

Sharpowi brakuje jednak terminalu cargo na bydgoskim lotnisku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski