Wygrali na wyjeździe

Iwona Matusiak
Przed zawodnikami Szubinianki dwa istotne spotkania, które będą miały duży wpływ na zajmowane miejsce w tabeli Andrzej Schmidt
W dwóch ostatnich spotkaniach Szubinianka raz zremisowała i raz wygrała, przed piłkarzami jeszcze dwa mecze. Dziś szubinianie zagrają na wyjeździe ze Zdrojem Ciechocinek, początek o godz. 13.

W miniony weekend piłkarze z Szubina wyjechali do Inowrocławia, aby tam zmierzyć się z miejscową Goplanią. Szubinianie w tym meczu pokładali wielkie nadzieje, ale również piłkarze z Inowrocławia liczyli na wygraną. Przyjezdni okazali się jednak lepsi, zwyciężając 2:0, na listę strzelców wpisali się: Kamil Zajdlewicz oraz Mirosław Obremski.

Tydzień wcześniej LKS Szubinianka zremisowała 3:3 z Kujawiakiem Lumac Kowal. Okazji do strzelenia bramek było bardzo dużo, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla sportowców z Kowala, dopiero w drugiej połowie do gry zerwali się zawodnicy z Szubina. Najpierw bramkę zdobył Przemysław Wesołek, a chwilę później wynik na 3:1 podwyższył Dawid Kwiatkowski z Kujawiaka i nie był to koniec celnych strzałów na bramkę w tym spotkaniu. Przed końcem drugiej połowy gola dla szubinian strzelił jeszcze Marcin Wiśniewski. Emocji nie brakowało również w doliczonym czasie gry. W jednej z ostatnich akcji piłka wrzucana przez Jakuba Cegiełkę odbiła się od głowy Kamila Zajdlewicza, a Szymon Gawłowski, próbując ją wybić, sam skierował ją do własnej siatki.

W pozostałych spotkaniach 13. kolejki MKS Mień Lipno przegrał 2:5 z GKS Sadownik Waganiec, GKS Łokietek Brześć Kujawski wysoko, bo 5:0, zwyciężył z LKS Kaprac Car/Dąb Barcin, KP Brzysko-Rol Brzyskorzystewko spokojnie 2:0 pokonał LKS Spartę Janowiec, a GKS Baruchowo pewnie 7:2 wygrało z CKS Zdrój Ciechocinek. LZS Kujawy Markowice pokonały 3:2 MLKS Zjednoczeni Piotrków Kujawski, MGKS Kujawiak Lumac Kowal wygrał 2:0 z Lider AZS WSHE Włocławek, a MKS Start Radziejów pokonał 2:1 KS Noteć Gębice.

Po tej kolejce Szubinianka znajduje się na ósmym miejscu w tabeli z dorobkiem 19 punktów, przed nimi z taką samą liczbą oczek jest MKS Mień Lipno, a o jeden punkt więcej na szóstym miejscu ma drużyna Brzysko-Rol, na piątym miejscu są piłkarze z Piotrkowa Kujawskiego. Pierwszą trójkę stanowią natomiast: MKS Start Radziejów, GKS Sadownik Waganiec, liderem tabeli jest GKS Łokietek Brześć Kujawski.

W ten weekend szubinianie zagrają na wyjeździe ze Zdrojem Ciechocinek, mecz odbędzie się w sobotę, 8 listopada, początek o godz. 13.