MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory Samorządowe 2024. Tak głosowano w największych miastach w woj. kujawsko-pomorskim

Jakub Stykowski
Jakub Stykowski
Mikołaj Romanowski
Mikołaj Romanowski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W artykule podajemy oficjalne wyniki z Bydgoszczy, największych miast woj. kujawsko-pomorskiego, które opublikuje Państwowa Komisja Wyborcza. Zobacz, jak głosowano w niedzielę, 7 kwietnia.

Wyniki w wyborach do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Oto dane podane przez PKW po zliczeniu 100 procent głosów.

 • KKW Koalicja Obywatelska - 38,30 proc.

 • KKW Prawo i Sprawiedliwość - 28,15 proc.

 • KKW Trzecia Droga PSL-PL2050 - 17,18 proc.

 • KKW Lewica - 6,86 proc.

 • KKW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy - 6,54 proc.

 • KW Stowarzyszenie "Bezpartyjni Samorządowcy" - 1,55 proc.

 • KW PL!SP - 1,20 proc.

 • KW Koalicja Samorządowa OK Samorząd - 0,23 proc.

Zgodnie z wstępnymi wynikami exit poll przeprowadzonymi przez pracownię Ipsos, partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS) zajęła pierwsze miejsce w wyborach. Jednakże, pomimo tego sukcesu, stan posiadania partii Jarosława Kaczyńskiego uległ zmniejszeniu, ponieważ wygrała ona jedynie w sześciu województwach. Oznacza to spadek o trzy regiony w porównaniu do poprzednich wyborów samorządowych. Natomiast w dziesięciu województwach zwyciężyła Koalicja Obywatelska.

Kujawsko-Pomorskie. Jak głosowano w największych miastach?

 • Policzono już głosy ze wszystkich komisji wyborczych w Bydgoszczy. Wybory na prezydenta Bydgoszczy w pierwszej turze wygrał Rafał Bruski uzyskując wynik 53.50 proc. Będzie to czwarta kadencja urzędującego prezydenta. Drugie miejsce zajął poseł Łukasz Schreiber z wynikiem 28,72 proc.

 • Po zliczeniu głosów ze wszystkich komisji w Inowrocławiu wynika, że w tym mieście dojdzie do drugiej tury wyborów. Wygrał Wojciech Piniewski. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Fajok. Piniewski uzyskał - 36,29% głosów, a Fajok - 22,43% głosów.

 • W Grudziądzu Maciej Glamowski może być pewny reelekcji na kolejną pięcioletnią kadencję. Dotychczasowy prezydent miasta bez problemów pokonał swoich konkurentów, zdobywając głosy mieszkańców.

 • Ciekawe będzie we Włocławku. Pierwszą turę wygrał Krzysztof Kukucki z Lewicy, który "w dogrywce" o głosy walczyć będzie z obecnym prezydentem Markiem Wojtkowskim. Kukucki uzyskał - 41,40% głosów, a Wojkowski - 29,88% głosów.

 • Paweł Gulewski i Michał Zaleski spotkają się w drugiej turze wyborów na urząd prezydenta Torunia. Pierwszą turę wygrał Paweł Gulewski z KO, który uzyskał 38,28% głosów. Będzie walczyć o głosy z obecnym prezydentem, który uzyskał 26,41% głosów.

 • Natomiast w Kruszwicy nowym burmistrzem został były wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Frekwencja w wyborach samorządowych wyniosła 51,5 proc. - wynika z sondażu exit poll Ipsos.

Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) ogłosiła, że przebieg wyborów był prawidłowy, nie zaistniała sytuacja, która wymagałaby przedłużenia ciszy wyborczej. Ogółem odnotowano 488 przypadków naruszeń prawa i przestępstw związanych z wyborami. Magdalena Pietrzak, szefowa Krajowego Biura Wyborczego (KBW), podkreśliła, że nie odnotowano poważnych incydentów zakłócających przebieg głosowania. Dodatkowo, nie występowały kolejki wyborcze po godzinie 21.00

Polska. W tych miastach nie będzie drugiej tury

Według pierwszych wyników exit poll, które pojawiły się po zamknięciu lokali wyborczych, wyniki I tury wyborów na prezydenta miast są następujące: Rafał Trzaskowski zwycięża w Warszawie z wynikiem 59,8 proc., Aleksandra Dulkiewicz triumfuje w Gdańsku, uzyskując poparcie na poziomie 62,3 proc., natomiast Marcin Krupa wygrywa w Katowicach, zdobywając 66,5 proc. głosów.

Polska. Tu odbędzie się druga tura

W drugiej turze wyborów w Krakowie zmierzą się Aleksander Miszalski, który uzyskał poparcie na poziomie 39,4 proc. oraz Łukasz Gibała, który zdobył 28,4 proc. głosów. Dogrywka będzie również potrzebna we Wrocławiu, gdzie Jacek Sutryk zdobył 38,9 proc. poparcia, natomiast Izabela Bodnar uzyskała 31,4 proc. głosów. Ponadto, druga tura wyborów odbędzie się także w Rzeszowie, gdzie Konrad Fijołek zdobył 45,1 proc. głosów, a Jacek Strojny uzyskał poparcie na poziomie 18,6 proc.

Wybory Samorządowe 2024 - kiedy druga tura?

Wybory samorządowe 2024 odbywają się 7 i 21 kwietnia - kolejno pierwsza i druga tura. Polacy wybierają samorządowców na poziomie województw, powiatów i gmin. Głosowanie trwać będzie między godziną 7.00 a 21.00.

W wielu miastach i miejscowościach odbędzie się druga tura wyborów samorządowych 2024. Przypomnijmy, że zostanie ona przeprowadzona tam, gdzie żaden z kandydatów nie uzyskał co najmniej 50% poparcia w pierwszej turze.

Wybory Samorządowe 2024 - sondaż z 21 marca

Według sondażu przeprowadzonego przez United Surveys dla Wirtualnej Polski, na pierwszym miejscu społecznego poparcia znalazł się PIS z wynikiem 29,8%. Drugie miejsce zajęło KO z poparciem 28,1% respondentów. Trzecie miejsce przypadło Konfederacji z wynikiem 8,5%, spychając tym samym z podium Trzecią Drogę. Trzecia Droga zdobyła 7,9% poparcia. Według sondażu Lewica zdobyłaby 7,8% głosów, a Bezpartyjni Samorządowcy mogą liczyć na poparcie 3,7%. Na pozostałe ugrupowanie zagłosowałoby 3,2% respondentów. 11% respondentów nie zdecydowało, na kogo odda głos.

Wybory Samorządowe 2024 - analiza BETFAN z 26 marca

Polityczny Barometr BETFAN wskazywał, że KO zwycięży w wyborach do sejmików. W skali kraju KO (30,75%) ma mieć według analityków tego bukmachera przewagę nad PiS (28,5%).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera