
Stadion Dyskobolii (Grodzisk Wlkp.)
Pojedmność: 5 383
Inauguracja: 1925
Koszt budowy: nieznany
Groclin był na piłkarskiej mapie Polski bardzo ważnym miejscem. Drużyna na początku XXI wieku grała świetnie w lidze, zahaczyła nawet o europejskie puchary. Do 2003 roku przeprowadzono aż cztery renowacje obiektu. Szkoda tylko, że klub się rozpadł i dziś gra na nim Warta Poznań, której stadion nie spełnia wymogów licencyjnych. Do dziś na obiekcie stoi zabytkowa, drewniana i zadaszona trybuna zachodnia.

Miejski Stadion Piłkarski Raków (Częstochowa)
Pojedmność: 5 500
Inauguracja: 2021
Koszt budowy: 17,5 mln
Najnowsza perełka na stadionowej mapie Polski. Położony w dzielnicy Raków stadion częstochowian to bardzo mały obiekt, który został już bohaterem memów. W inauguracyjnym spotkaniu kamery telewizyjne pokazały Marka Papszuna instruującego zawodników. W tle widać było przejeżdżający tramwaj. Raków jest jednak przykładem, że za niewielkie pieniądze można spełnić wymogi Ekstraklasy. Niewielka pojemność, ale świetna lokalizacja i niski koszt budowy.

Stadion Miejski w Mielcu
Pojedmność: 6 864
Inauguracja: 2013
Koszt budowy: 41 mln zł
Na tej arenie Stal nie święciła najlepszych sukcesów, bo obiekt powstawał od 2007 roku i w ogóle nie przypomina tego z lat 70. i 80. To bardzo kameralne miejsce, z którego pozbyto się kawałka fundamentów, a pojemność zmniejszono o ponad 50%. Debiut stadionu przypadł na pierwszy od 16 mecz Stali na centralnym poziomie.

Stadion Górnika Łęczna
Pojedmność: 7 464
Inauguracja: 2001
Koszt budowy: nieznany
Gdy Bogdanka włożyła duże pieniądze w Górnika, pierwszym pomysłem na wykorzystanie środków, była budowa stadionu. Dziś to może nieco przestarzały obiekt, ale na początku XXI wieku był jednym z najlepszych, bo niemal wszystkie miejsca na nim były zadaszone. Od tamtej pory zamontowano tylko sztuczne oświetlenie i podgrzewaną murawę. Całość od ponad 20 lat jest niezmienna.