Woźniak w czołówce młodych żużlowców Enea Ekstraligi. Kontuzja Curyły

Krzysztof Wypijewski
Szymon Woźniak ze składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz stanął na podium Indywidualnych Mistrzostw Ligi Juniorów. Turniej odbył się w Toruniu.

W zawodach indywidualnych startują zawodnicy, którzy uzyskali najlepsze średnie w zmaganiach drużynowych Ligi Juniorów. Turniej odbywa się na torze triumfatora rywalizacji zespołowej.

<!** reklama>We wtorek w Toruniu zwyciężył Paweł Przedpełski z Unibaksu (14 pkt). Drugi był Szymon Woźniak (12+3), trzeci Artur Czaja z Włókniarza Częstochowa (12+d), a czwarty Kamil Pulczyński z Unibaksu (12+w/u).

W zawodach nie wystartował Mikołaj Curyło (Polonia), który w niedzielę doznał urazu kostki, gdy startował jako "gość" w barwach II-ligowej Wandy Kraków. Zabraknie go także w środowym finale młodzieżowych drużynowych mistrzostw Polski w Częstochowie. Polonię reprezentować będą Woźniak, Bartosz Bietracki, Szymon Grobelski i Patryk Wolniewiński.