
Z okazji jubileuszu w Hali Pomp Muzeum Wodociągów przy ul. Gdańskiej 242 czynna jest specjalna wystawa “120-lecie bydgoskich Wodociągów i Kanalizacji”. Wydana została też unikatowa monografia pt. “Wodociągi i Kanalizacja Bydgoszczy. Dla mieszkańców, miasta i środowiska”.

W piątek (27 sierpnia) premierę miał też 15-minutowy film poświęcony 120-letniej historii Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy.
- Jego unikatowość polega chociażby na tym, że niektóre materiały źródłowe w nim zamieszczone odnalezione zostały w archiwum w Berlinie - zaznacza Marek Jankowiak.

- Liczy 449 stron - mówi Stanisław Drzewiecki, prezes MWiK w Bydgoszczy. - To doskonały poradnik jak należy podchodzić do inwestycji. Opisana jest w niej cała metodologia według, której w ciągu tych 12 dekad rozbudowywaliśmy i modernizowaliśmy sieć wodno-kanalizacyjną w Bydgoszczy.

Tymczasem prezes Stanisław Drzewiecki zwraca uwagę na jeden z największych sukcesów bydgoskich Wodociągów i Kanalizacji w ciągu minionych 120 latach.