Wnioski o 300 plus rodzice mogą składać od 1 lipca. Wnioski przyjmują urzędy, można je wysyłać też przez internet. - Już blisko 1,2 miliona świadczeń trafiło do rodzin w ramach realizacji rządowego programu „Dobry Start” - poinformowało przed końcem wakacji Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Rodzice złożyli ponad 2,33 mln wniosków, w tym większość, bo przeszło 1,35 miliona, drogą elektroniczną.
300 plus - wnioski i wypłata pieniędzy
Wyprawka 300 plus to świadczenie, które zostało uruchomione przez rząd w ramach programu Dobry Start. Przewiduje on jednorazową wypłatę 300 zł na ucznia w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, pod warunkiem, że zamieszkuje on na terenie naszego kraju oraz uczy się w Polsce. Jak złożyć wniosek na 300 plus dla ucznia?
Przeczytaj:**Wnioski 300 plus online. Złóż wniosek przez internet [ZASADY, WZÓR]**
Wyprawka 300 plus. Do kiedy składać wnioski?
Cały czas trwa przyjmowanie wniosków w ramach świadczenia Wyprawka 300 plus. Jak czytamy na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, jeśli rodzic chciał mieć gwarancję, że pieniądze zostaną wypłacone do końca września, to musiał złożyć wniosek do końca sierpnia (w przypadku wniosków złożonych po tym terminie, pomoc do rodziny trafi nie później niż w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku).
Wsparcie z programu „Dobry Start” trafi do 4,6 mln dzieci, wychowujących się w ok. 3 mln 400 tys. rodzin. W 2018 roku na realizację programu rząd przeznaczy z budżetu państwa ok. 1,4 mld zł
Program Dobry Start - ważny termin. Nie przegap!
Kolejny ważny termin, to 30 listopada 2018 roku. Tylko wnioski o 300 plus złożone do końca listopada będą rozpatrywane. Złożenie wniosku po tym terminie oznaczać będzie, że rodzice nie otrzymają pieniędzy.
300 plus na dziecko - wyprawka nie dla każdego. Kto dostanie...
300 Plus - to warto wiedzieć:
- Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 roku życia.
- Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić matka, ojciec lub opiekun dziecka. Wniosek o świadczenie dla dzieci, które przebywają w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.
Emerytury 2019. Jaka waloryzacja w 2019 r.? O ile wzrośnie e...
Zobacz również: "Flesz. Nowy Kodeks pracy. Co się zmieni?"