Wiktor na podium, pech Krzysztofa. Teraz mistrzostwa świata [ZDJĘCIA]

Krzysztof WypijewskiZaktualizowano
Na torze we Wrocławiu rozegrano w czwartek 6. rundę Pucharu PGE Ekstraligi w klasie 250 centymetrów sześciennych na żużlu.

3. miejsce w finale A zajął Wiktor Przyjemski z Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego (w serii zasadniczej uzbierał 10 oczek w 4 startach). Wychowanek trenera Jacka Woźniaka startował w pięciu z sześciu rund cyklu (na inaugurację w Toruniu go zabrakło z powodu kontuzji) i po raz piąty stanął na podium. Wcześniej wygrał w Lublinie (komplet punktów), z kolei w Częstochowie, Gorzowie i Zielonej Górze był drugi (12, 12 oraz 13 oczek).

We Wrocławiu wygrał Oskar Paluch ze Stali Gorzów (12 pkt + 3 w finale A) przed Mateuszem Paniczem z Betardu Sparty Wrocław (9+2).

O pechu może mówić Krzysztof Lewandowski, który pozostaje zawodnikiem BTŻ, ale w klasie 250 cc reprezentuje na zasadzie wypożyczenia Start Gniezno. Wychowanek Jacka Woźniaka uzbierał w serii zasadniczej 11 punktów i gdyby wtedy zakończono zawody, byłby drugi. W finale A Lewandowski zajął jednak ostatnie miejsce.

W klasyfikacji generalnej Pucharu PGE Ekstraligi prowadzi Paweł Trześniewski z Rybnika, który o 1 oczko wyprzedza Przyjemskiego i Damiana Ratajczaka z Leszna.

Czołowa trójka cyklu jedzie teraz do duńskiego Holstebro, gdzie w najbliższy weekend rozegrane zostaną półfinały (sobota) i finał (niedziela) mistrzostw świata w klasie 250 cc. Przyjemskiemu w podróży do Skandynawii towarzyszyć będzie m.in. trener Jacek Woźniak.

Organizatorem MŚ 250 cc jest toruńska firma One Sport.

Trwa głosowanie...

Czy Zooleszcz Polonia awansuje w tym roku do I ligi?

Wyniki z Wrocławia:

1. Oskar Paluch (KS Stal Gorzów) (3,3,3,3) 12 + 1. miejsce w finale „A”
2. Mateusz Panicz (WTS Sparta Wrocław) (0,3,3,3) 9 + 2. miejsce w finale „A”
3. Wiktor Przyjemski (BTŻ Bydgoszcz) (3,2,2,3) 10 + 3. miejsce w finale „A”
4. Krzysztof Lewandowski (Start Gniezno) (3,3,3,2) 11 + 4. miejsce w finale „A”
...
5. Damian Ratajczak (Unia Leszno) (3,1,1,3) 8 + 1. miejsce w finale „B”
6. Paweł Trześniewski (KS ROW Rybnik) 2,3,2,2) 9 + 2. miejsce w finale „B”
7. Fabian Ragus (Falubaz Zielona Góra) (3,3,1,1) 8 + 3. miejsce w finale „B”
8. Hubert Jabłoński (Unia Leszno) (1,2,3,2) 8 + 4. miejsce w finale „B”
...
9. Franciszek Karczewski (Włókniarz Częstochowa) (2,2,3,W) 7 + 1. miejsce w finale „C”
10. Seweryn Orgacki (GKM Grudziądz) (0,2,2,1) 5 + 2. miejsce w finale „C”
11. Dawid Pecyna (KS Stal Gorzów) (1,1,2,3) 7 + 3. miejsce w finale „C”