Weź udział w konkursie "Urodziny papieża w moim domu" i wygraj 500 złotych!

JK
Zawalcz o 1 z 5 nagród po 500 zł!

Weź udział w konkursie Urzędu Marszałkowskiego „Urodziny papieża w moim domu”.
Nagrody czekają!

Świętuj urodziny Papieża Polaka razem z nami! Pokaż swój pomysł na udekorowanie domu, okien, ogrodu czy ulicy w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Uczcij ten dzień, zainspiruj innych i wygraj 500 zł.

W chwili, w której przychodzi mi wracać do Watykanu, spoglądam raz jeszcze na was wszystkich. Z wielka radością dziękuję Bogu, że dane mi było przebywać znowu w Ojczyźnie” – tymi słowami Jan Paweł II kończył swoją ostatnią pielgrzymkę do Polski.
Była to ósma wyprawa do kraju rodaków. Za każdym razem witały go tłumy, zasłuchane w głos Ojca Świętego. Jan Paweł II dla milinów Polaków był nauczycielem, inspiracją. Kochała go młodzież, widząc w nim prawdziwego duchowego przewodnika. Zawsze wierzył w drugiego człowieka, nie bacząc na różnice kulturowe i ideologiczne.

Był przekonany o wielkiej mocy dialogu, czym zjednywał sobie wszystkich. Nieustannie roztaczał wokół siebie ciepło i dobroć – tak, że nietrudno było wyobrazić go sobie, jako najlepszego przyjaciela. Nazywano go Papieżem Pielgrzymem - w trakcie 26-letniego pontyfikatu odbył 104 pielgrzymki. Ciągle był blisko ludzi.

Gdy odszedł na zawsze 15 lat temu, opłakiwał go nie tylko nasz kraj, ale i cały świat. Do dziś św. Jan Paweł II pozostaje w sercach wielu ludzi. Z jego mądrości i nauk korzystają kolejne pokolenia, które odkrywają tym samym z dumą swoje dziedzictwo kulturowe.
W tym niezwykłym roku, w którym przypada setna rocznica jego urodzin, chcemy pokazać całemu światu, jak ważna, wielka i bliska nam była to postać. Dołączcie do nas!

Zachęcamy wszystkich do podzielenia się radością. To idealny moment, by pokazać jedność serc. Celebrujmy wspólnie urodziny Wielkiego Polaka!

Wyjątkowy konkurs „Urodziny papieża w moim domu”

Karol Wojtyła przyszedł na świat 18 maja 1920 roku w Wadowicach. W 2020 roku przypada setna rocznica jego urodzin – wyjątkowa data, ważna dla wielu Polaków.
Z tej okazji zapraszamy wszystkich do udziału w wyjątkowym konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Nie trzeba wychodzić z domu, aby wspólnie uczcić ten dzień!
Wystarczy przesłać do nas zdjęcie stworzonej przez siebie dekoracji domu, okien, ogródka czy ulicy – na przykład z użyciem flagi papieskiej, zdjęć czy kwiatów. Liczy się pomysł i ciekawe wykonanie dekoracji.
Całość musi nawiązywać do postaci Jana Pawła II. Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie 3 fotografie jednej dekoracji z różnych perspektyw lub kolaż zdjęć.
Zgłoszenia przyjmujemy od piątku 15 maja przez webankietę.
Prace wysyłać można do 21 maja, do godziny 23:59.

Cenne nagrody

Nagrodzonych zostanie 5 czytelników Expressu Bydgoskiego! Laureatów wyłoni jury, zwracając uwagę na zgodność pracy z tematem konkursu, estetykę wykonania, pomysłowość i oryginalność podejścia do tematu, a także kreatywność wykonania ozdób.
Każdy laureat otrzyma 500 zł. Dodatkowo zwycięskie prace publikowane będą od 25 na łamach Expressu Bydgoskiego oraz na https://expressbydgoski.pl/

Lista nagrodzonych pojawi się również na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego
Regulamin konkursu
Zapraszamy!

Czy wkrótce będzie cieplej?

Wideo