
Koncert Ray Wilson - Time And Social Distance Tour. Sobota, godz. 19.00, Filharmonia Pomorska. Ray Wilson, wokalista grupy Genesis, lider grungowej grupy Stiltskin, wraca do Polski z nową trasą koncertową. Najnowsza trasa Raya Wilsona – „Time and Social Distance” – to okazja do poznania materiału z nowego krążka i osobistego spotkania z byłym wokalistą legendarnej grupy Genesis.

Wieczór z Brutality Garden. Sobota, godz. 22.00, Music Cafe Szpulka. Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na tropikalną imprezę taneczną z założycielami wytwórni płytowej Brutality Garden: Łukaszem Jędrzejczakiem i Jakubem Ziołkiem - bydgoskimi muzykami znanymi z takich składów jak T'ien Lai, ||ALA|MEDA||, Javva i innych. Artyści zaprezentują swoją selekcję muzyki tanecznej z całego świata, ze szczególnym uwzględnieniem wątków afrykańskich i latynoamerykańskich. Na kilka godzin przeniesiemy się na plaże Rio de Janeiro, przedmieścia Lizbony, zatłoczone aglomeracje Durbanu i Kampali. Będziemy tańczyć do słonecznego funku, afro-house'u, kuduro, gqom. Nie zabraknie też szybkich temp footworku i singeli. Wstęp wolny.

Kiermasz Winylowy. Niedziela, godz. 12.00-18.00, Cafe Kino. Informacje od organizatora: 27 marca przyjeżdżamy do Waszej ulubionej miejscówki, z mocną selekcją płyt winylowych w nowych i starszych wydaniach! Nasze spotkanie będzie podróżą po wszelakich gatunkach muzycznych! Od rockowych klasyków, przez brzmienia indie/alternative, aż po jazzowe standardy! 10% dochodu z eventu przeznaczone będzie na pomoc Ukrainie.

Dzień z filmami Festiwalu Ukraina. Niedziela, Kino Pomorzanin. Pokazane zostaną uznane i nagradzane współczesne kreskówki, film dokumentalny i dramat fabularny - ukraiński kandydat do Oskara 2020. Bilety w cenie 10 zł - całkowity dochód z pokazów przekazany zostanie przez organizatorów na działania pomocowe dla Ukrainy.
Godz. 14.30: Współczesna animacja ukraińska (ok. 70 minut). Kilkanaście krótkometrażówek z lat 2020-2021, różnych w formie i treści, m.in. Wojna, która zmieniła rondo, Niepotrzebne rzeczy, Już dawno chciałem latać, Dołączono most do miasta, Empatia. Dla fanów animacji - raczej tych starszych; dla dzieci wyłącznie pod opieką dorosłych.
Godz. 16.00: Moja wojna (dokument, 68 min.). Odkąd prorosyjscy najemnicy wzniecili w 2014 roku powstanie na wschodzie Ukrainy, setki kobiet dołączyło do wojska. Nieliczne dotarły na linię frontu. Dokument opowiada o trzech kobietach, które wstąpiły do wojska i brały czynny udział w działaniach wojennych. Reżyserka udaje się na do strefy, gdzie się toczy walka, aby pokazać codzienne życie Lery, Jaskry oraz Wiedźmy. Każda z tych kobiet miała inny los, ale każdy z nich został zdeterminowany wojną, a każda z nich toczy swoją własną. Film otrzymał nagrodę publiczności na 5. Ukraina Festiwalu Filmowym w Warszawie.
Godz. 17.30: Do domu (dramat, 98 minut). Wielokrotnie nagradzana opowieść o wędrówce krymskiego Tatara Mustafy, który stracił najstarszego syna na wojnie między Rosją a Ukrainą. Mustafa postanawia przewieźć ciało zmarłego syna z Kijowa na Krym, by pochować go w rodzinnych stronach. Wraz z młodszym synem wyruszają w podróż, która odmieni ich relację. Film został świetnie przyjęty na Festival de Cannes, został laureatem Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Odessie i Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Bukareszcie, a także ukraińskim kandydatem do Oscara w roku 2020.