Spis treści
Ośmiolatka zaginęła w szkole
Do strażników miejskich biorących udział w akcji „Bezpieczna droga do szkoły” podeszła we wtorek po godzinie 8 rano roztrzęsiona kobieta. Łamiącym się głosem powiedziała, że nie może w szkole odnaleźć swojej ośmioletniej córki. Wyjaśniła, że chciała donieść dziecku książki, ale dziewczynki nie było w klasie. Strażnicy wraz z kobietą natychmiast poszli do szkoły i rozpoczęli poszukiwania.
– Razem z personelem szkoły przeszukano korytarze, szatnie i toalety, bez rezultatu. Panie ze świetlicy również powiedziały, że dziecka w tym dniu nie widziały – przekazali w środę strażnicy.
Powiadomiono policję, a także terenowe załogi straży miejskiej, podając rysopis dziecka. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić jeszcze jedną, wydawałoby się mniej prawdopodobną opcję. Ich przypuszczenie było trafne. Okazało się, że dziewczynka poszła nie do swojej klasy, gdzie, jak gdyby nigdy nic, uczestniczyła w zajęciach. O szczęśliwym zakończeniu tej niecodziennej historii natychmiast powiadomiono matkę 8-latki i odwołano dalsze poszukiwania.
Początek przygody ze szkołą. O czym trzeba pamiętać?
Uczniowie z klas I-III, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze szkołą, powinni być pod stałą opieką nauczyciela. Warto też, by przed pierwszymi zajęciami rodzice porozmawiali z młodszymi uczniami, gdzie odbywają się zajęcia, w jaki sposób przebiegają i podali wszystkie najważniejsze informacje na temat funkcjonowania ucznia w szkole.
Warto też przypomnieć, że dziecko może samo wracać do domu, jeśli ukończyło 7 lat. Trzeba jednak przypomnieć młodszemu uczniowi wszystkie zasady bezpieczeństwa, a także przekazać szkole zgodę na samodzielny powrót dziecka do domu. Warto również dowiedzieć się, w jakim wieku dziecko może samo zostać w domu.
Źródło:
