W Rzeszowie pałacanki zdobyły w III secie aż 29 punktów!

Dariusz Bloch
Dopiero w 4. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet (jeden mecz przełożony) zawodniczki Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz zagrały pierwszy mecz na wyjeździe.

Podopieczne Piotra Mateli zmierzyły się w Rzeszowie z Developresem SkyRes.

Zespół, który prowadzi Stephane Antiga w latach 2011-2013 zawodnik Delecta Bydgoszcz, potem selekcjoner reprezentacji Polski - złoto MŚ 2014)), stracił przed tym meczem tylko seta.

I taki stan zachował te po spotkaniu z Bankiem Pocztowym Pałac Bydgoszcz.

Reszowianki (w kadrze była pałacanka Tamara Gałucha) wygrały mecz 3:0, ale w trzeci secie musiały wznieść się na wyżyny, żeby zamknąć wynik.

Pałacanki prowadziły 21:20. W grze na przewagi Developres nie wykorzystał czterech piłek setowych. Za każdym razem swoimi niesamowitymi atakami broniła ich Patrycja Balmas. Ostatecznie z wygranej cieszyły się podopieczne Stephane'a Antigi.

Developres SkyRes Rzeszów - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:20, 25:18, 31:29).

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król (Developres).

Developres: Witkowska (6), Blagojević (11), Efimienko-Młotkowska (5), Mlejnkova (15), Valentin-Anderson (5), Zaroślińska-Król (22), Krzos (libero) oraz Kaczmar (1), Hawryła (1), Grabka, Frantti.

Pałac: Ziółkowska (6), Stencel (11), Mazurek, Żurowska (7), Vanzurova (7), Fedusio (14), Jagła (libero) oraz Reszelewska (libero), Balmas (10), Biedziak, Rapacz.

W następnym meczu Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz zmierzy się na wjeździe z... Grotem Budowlani Łódź. Mecz w niedzielę o godz. 17.00.

Będzie to kolejka rozegrana awansem z... rundy rewanżowej (od 30.10. do 4.11). W Bydgoszczy na inaugurację sezonu było 3:2 dla wicemistrzyń Polski.