Zobacz wideo: Szacunek zbiorów zbóż, warzyw i owoców w 2021 roku
We wtorek w regionie maksymalna temperatura osiągnie 16 stopni Celsjusza, zaś w środę – przy silniejszym wietrze z południowego wschodu – o jeden stopień wyżej.
- Jesteśmy z zasięgu pogody wyżej znad zachodniej Rosji, ale na zachodzie Europy zalega niż atlantycki, który będzie „walczył” z wyżem rosyjskim. Sytuacja będzie więc dość dynamiczna. Ale niż atlantycki wtargnie do naszego regionu tylko na chwilę – w nocy ze środy na czwartek trochę popada, zaś w ciągu dnia słupek rtęci podniesie się tylko do 14, może 15 kresek – mówi synoptyk Rafał Maszewski, autor strony www.pogodawtoruniu.pl.
Kilka kolejnych dni będzie lepszych, szczególnie sobota i niedziela, gdy kierunek wiatru zmieni się na dokładnie południowy i ociepli powietrze do 19 stopni. Kierowcy powinni wziąć pod uwagę fakt, że w piątkowy poranek na wielu drogach może pojawić się mgła.
Tchnienie zwrotnikowego powietrza
- Do 5 października region będzie zasadniczo w zasięgu wspomnianego wyżu i przy południowym wietrze czasem docierać będzie nawet zwrotnikowe powietrze. Mogą więc zdarzyć się dni, gdy temperatura wzrośnie do 20 stopni. Ale zdarzać się będą także krótkie epizody gorszej pogody – kontynuuje Rafał Maszewski.
To też może Cię zainteresować
Synoptyk dodaje, że po 5 października maksymalna temperatura sięgać będzie 15 kresek powyżej zera, ale w perspektywie nie widać znaczącego ochłodzenia. Na pewno nie napłynie arktyczne powietrze.
Bardzo mała ilość opadów sprawia, że w lasach regionu wciąż jest mało grzybów.
To też może Cię zainteresować
